• PROFIL A VÍZIA ŠKOLY

• VÍZIA

V snahe položiť základy pre úspešný život každého jedinca pracujeme na rozvoji jeho schopnosti

• CELOŽIVOTNE SA VZDELÁVAŤ NA ZÁKLADE VLASTNÉHO ZÁUJMU

• BYŤ SAMOSTATNÝ, ZODPOVEDNÝ A FLEXIBILNÝ V RÔZNYCH  PRIESTOROVÝCH A ČASOVÝCH PODMIENKACH

• PRACOVAŤ A ŽIŤ TÍMOVO, VNÍMAŤ A AKCEPTOVAŤ INAKOSŤ

• UPLATŇOVAŤ V PRAKTICKOM ŽIVOTE MORÁLNE HODNOTY

PROFIL ŠKOLY

• škola otvorená pre všetky deti, rodičov, verejnosť, a to ako obsahom vzdelania, tak i formami, komunikáciou, požiadavkami zo strany rodičov.
          • škola ekológie a podpory rozvoja prírodovedného myslenia
          • škola občianskaškola demokratických prístupov a výchovy morálneho správania sa – rešpektujeme osobnosť žiaka i učiteľa, ako i každého pracovníka školy, uplatňujeme diferencovaný prístup s cieľom všestranného rozvoja osobnosti žiaka schopného zodpovedne sa rozhodovať, žiť podľa všeobecne uznávaných životných a morálnych hodnôt a občianskych princípov
          • škola športová podporujeme činnosť športových stredísk mládeže ako súčasti klubov rýchlostná kanoistika, Vodné pólo, oddielov futbalu, karate, tenisu. Ponúkame športové krúžky.  Organizujeme  školské kurzy plávania a lyžovania, kurzy korčuľovania a turistiky.
          • škola zdravého životného štýlu – realizáciou projektov na podporu zdravia, projektu protidrogového koordinátora a koordinátora environmentálnej výchovy
          • škola rešpektu a tolerancie - pre úspešný vývoj dieťaťa má význam život v populačne prirodzenej skupine, kde sú zastúpení jedinci s rôznymi vlohami, vlastnosťami a potrebami. Preto v škole integrujeme žiakov s poruchami učenia, správania i žiakov so zdravotným postihom. Zároveň poskytujeme vzdelávanie v oblasti etickej a náboženskej výchovy na základe záujmu rodičov.

• škola plná talentov rozvíjame talent dieťaťa aj v prostredí jemu primeranom, čoho dôkazom je rad úspechov v umeleckých, športových a vedomostných súťažiach.
          • škola európska – cudzí jazyk vyučujeme od tretieho ročníka. Proces výučby podporujeme využívaním netradičných foriem a metód vyučovania – najmä využívaním informačno - komunikačných technológií v projektoch vzájomnej spolupráce škôl z iných štátov./E –twinning/, ako aj radom výletov a exkurzií do Maďarska, Poľska, Rakúska, Čiech.
          • škola moderných technológií a prístupov sme bezpapierová škola, dokumentáciu vedieme elektronicky. Vo vyučovacom procese využívame moderné technológie /počítačové učebne, internet, multimédiá, interaktívne tabule/. Projektové vyučovanie sa stáva pevnou súčasťou vyučovacích hodín. IKT využívajú aj všetci vyučujúci k príprave na vyučovanie a k svojmu ďalšiemu systematickému vzdelávaniu prostredníctvom e-learningu.
          • škola kultúry a tradícií hudobná výchova, výtvarná výchova, exkurzie, pamätné miesta v meste, v našej vlasti a cudzine, hodnotné predstavenia divadelných scén na Slovensku, podpora tvorivosti a creativity v krúžkoch.