• Animuj svoj svet - Cena riaditeľa IŠ

• Danko Toronyi, Danko Šrajer a Matúško Stanček spolu s p. uč. Dankou Turňovou sa opäť zapojili do súťaže Animuj svoj svet. Po oficiálnom vyhodnotení dvoch kategórií sme si povedali - no veď OK, nemusíme každý rok vyhrať. A tu zrazu prišiel do školy veľký, obrovský balík s diplomom - Cena riaditeľa Interaktívnej školy. Veľmi sa tešíme, chlapcom aj p. učiteľke veľmi blahoželáme. Ocenená prácahttps://www.youtube.com/watch?v=_ZRvJaY2Hig&feature=youtu.be

• Technická olympiáda Trenčín

• Naši chlapci sa zúčastnili Technickej olympiády v Trenčíne. Nesklamali! V silnej konkurencii dosiahli pekne výsledky. Dominik Petriska obsadil 4. miesto a Tadeáš Blaho 7.miesto  z celkového počtu 30-tich súťažiacich - disciplína strojárstvo. V súťaži robotika obsadil Samko Kasana 10.miesto a M.Štanga 24. Pripravoval a sprevádzal ich p. učiteľ Trlík.

• Okresné kolo nemeckej olympiády

• 18. januára sa konalo Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Súťažili sme v kategórii 1A - začiatočník v druhom cudzom jazyku, úroveň A1. Z našej školy sa ho zúčastnil Kamil Fábry z 8.A. Veľmi si ceníme jeho účasť v súťaži a tešíme sa z 6.miesta.

• Obdarovanie iných

• V 7.A. sme sa zapojili do spolupráce s pani učiteľkou Monikou Podolinskou a jej kolegyňami zo školy v Muránskej Dlhej Lúke, ktorú navštevujú prevažne deti z rómskeho prostredia. Tešila nás myšlienka prispieť k tomu, aby jej žiačikovia zažili ozajstný pocit z obdarovania.

Aspoň na moment a aspoň virtuálne sa naši žiaci stali priateľmi žiačikov na východe Slovenska. A dokázali snahu držať sa myšlienky - neodsúď, pokiaľ nespoznáš.

• Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

• Dňa 16. 1. 2018 sa konalo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku, ktorého sa zúčastnili aj naši dvaja žiaci - Martin Mečiar, 8. A a Alex Kudláč, 7. B. Obaja skončili v kategórii úspešný riešiteľ. Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!

• Mobilné laboratórium od Fortischemu

• Vďaka 2% z daní od Fortischem Nováky a.s. sme do školy zakúpili najnovší model Molab so senzormi el. napätia, svetla, teploty, sily a pH pre našich žiakov na praktické vyučovanie fyziky. Ešte raz v mene žiakov a pedagógov ďakujeme za možnosť moderných metód vyučovania.

• Ktorú školu si vyberiem?

• Dňa 18.1.2018 sa uskutočnilo stretnutie rodičov, žiakov našej školy so zástupcami stredných škôl. Individuálne rozhovory o možnostiach štúdia v našom okrese istotne pomohli žiakom 9. a 8. ročníka rozmýšľať, kadiaľ sa bude uberať ich ďalšia študijná cesta. Ďakujeme zástupcom stredných škôl, že si našli čas a prišli ku nám.

• Triedne schôdzky ZRPŠ

• Pozývame Vás, milí rodičia, na rodičovské schôdzky.

1. stupeň - dňa 15.1.2018 o 15.30 hod. v budove školy roč. 1.-4.

2. stupeň - ročníky 5.-8. - dňa 16.1.2018 - od 14.00 do 17.00 - podľa rezervačného systému (možnosť zvoliť si konzultácie vopred s každým vyučujúcim v časti Komunikácia - konzultačné hodiny) v budove na Pribinovej ul.     9. ročník s ponukou aj pre záujemcov z 8. ročníka - dňa 18.1.2018 od 15.00 do 16.30 prezentácia stredných škôl a podnikov  v budove školy na Pribinovej ul. s možnosťou individuálnej konzultácie so zástupcami SŠ podľa záujmu žiaka a rodiča.

• Výsledky Komparo - 9. ročník

• Tešíme sa, že naši deviataci, ktorí si overovali svoje vedomosti zo slovenského jazyka a matematiky, patria medzi 25% najúspešnejších škôl na Slovensku v testovaní Komparo 2017/2018.

• Polročné hodnotenie individuálne sa vzdelávajúcich žiakov.

• Naše úžasné p. učiteľky Martinka Kiabová, Ivanka Jakubisová, Paulínka Nemčeková, Martinka Kováčová Veronika Kostelná obetavo a s úsmevom preskúšavali individuálne sa vzdelávajúcich žiakov v Edulienka. A dopadlo to výborne!     Do galérie Polročné hodnotenie individuálne sa vzdelávajúcich žiakov. boli pridané fotografie.