• Hodnotíme 1. polrok

• 207 pochvál od triedneho učiteľa, 38 pochvál od riaditeľa školy, 2 pokarhania od riaditeľa školy, 5 pokarhaní od triedneho učiteľa a samé jednotky zo správania - a to všetko ešte len za 1. polrok. Teší nás výrazná prevaha pozitívneho správania sa našich žiakov, ich snaha v rozbiehajúcich sa olympiádach, ale i ochota pomáhať spolužiakom, starším ľuďom, byť aktívny v rovesníckom vzdelávaní, v športe. Len tak ďalej! Ďakujeme p. učiteľkám, p. učiteľom za oceňovanie krásnych prejavov správania sa a aktivity našich žiakov, za ich vedenie v súťažiach a formovanie osobnosti každého dieťaťa. A taktiež Vám, rodičia, patrí naša vďaka za spoluprácu, pomoc, ochotu, skvelú komunikáciu. Máme super deti!

• Šaliansky Maťko

• Do súťaže v prednese slovenskej povesti sa zapojila žiačka 3.B  Laura Fašanková a veľmi úspešne, v okresnom kole obsadila 2. miesto  vo svojej kategórii. Gratulujeme a nádejame sa, že svoj talent zúročí aj v iných recitačných súťažiach.

• Lyžiarsky kurz

• Lyžiari sú šťastlivo doma. Veríme, že si užili pekné počasie, šport, kolektív a čerstvý vzduch. Donieslo sa nám až do školy, že sa správali výborne a mali v izbách čisto, ako máloktorá iná škola. Za perfektný týždeň chceme poďakovať p. uč. Tänzerovej, vedúcej kurzu, ktorá všetko zorganizovala, tiež p. uč. Mištinovej a p. Abíkovi - lyžiarskym inštruktorom, ako aj našej milej a ochotnej p. zdravotníčke  K.Trebichavskej.  Samozrejme, veľká pochvala žiakom za správanie sa!

• Kam po základnej škole?

• Včera, 24.1.2019 prijali pozvanie zástupcovia stredných škôl, aby žiakom našej školy a ich rodičom bližšie porozprávali o podmienkach, možnostiach a výhodách štúdia na ich školách. Veľmi nás teší, že veľa rodičov i žiakov prejavilo záujem hlbšie poznať odpoveď na otázku: kam po základnej škole, že prišli a pýtali sa nielen rodičia a žiaci 9., ale aj 8. ročníka. Ďakujeme p. uč. Miklašovej, výchovnej poradkyni, za zorganizovanie tohto veľmi zmysluplného podujatia.

• Vysvedčenie, prázdniny

• Odpis vysvedčenia dostanú naši žiaci vo štvrtok 31.1.2019. V piatok 1.2.2019 budú polročné prázdniny. Stretneme sa opäť v pondelok 4.2.2019.

• Burza stredných škôl

• Pozývame rodičov a žiakov 8. a 9. ročníka na stretnutie so zástupcami stredných škôl dňa 24.1. - vo štvrtok - od 15.30 do budovy ZŠ na Pribinovej ulici, aby sa osobne prišli porozprávať o možnostiach štúdia na stredných školách najmä (ale nielen) okresu Prievidza.

• P. riaditeľka u p. prezidenta SR

• P. riaditeľka PaedDr. A. Chlupíková  dňa 16.1. 2019 bola prijatá p.prezidentom v prezidentskom paláci spolu s ďalšími 9 školami Slovenska a firmami, ktoré získali titul Vnímavá škola/Vnímavá firma, za prácu všetkých našich učiteľov v tomto projekte, ktorým podporujeme toleranciu a rovnaké možnosti pre všetkých v našej škole.

• Technická zručnosť - krajské kolo v Trenčíne

• Dnes 10.1. sa naši štyria chlapci - Tadeáš Blaho, Matúš Sány, Samuel Kasana a Adam Gilian zúčastnili na krajskom kole v súťaži " Technická zručnosť ". Súťažilo sa v dvoch disciplinách : kategória A - ručné obrábanie kovov a v kat. B - robotika. V každej disciplíne súťažilo po 30 žiakov z Trenčianskeho kraja. Vynikajúci úspech dosiahli Tadeáš Blaho, ktorý skončil na 2.mieste v kat. A a Samuel Kasana bol na 4. mieste v kat.B. Gratulujeme a  aj ostatným žiakom  ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Výsledky jednotlivcov v T5

• Rodičom a žiakom 5. ročníka sme zaslali do elektr. žiackej knižky ich výsledky testovania 5 z matematiky a slovenského jazyka. Zatiaľ máme len výsledky jednotlivcov a tešíme sa z výsledkov v matematike u:

Sebastiána Karaka 93,3%, Saskii Gatialovej 90%, Izabely Dzuríkovej 90%, Patrika Stacheru 90%,Tamarky Vaskovej - 86,7%,Ninky Karakovej 86,7% Natalky Farkasovej 83,3%Petra Koupila 83,3%Tobiáša Štangu 83,3%Dominiky Dolníkovej 83,3%Nikolasa Janču 83,3%

V SJL - najlepšie výsledky dosiahli: Nikol Karaková 93,3%Sebastián Karak 86,7%Izabela Dzuríková 86,7%Patrik Stachera 83,3%Ema Minarovičová 83,3%Matúš Rus 83,3%Sarah Széghyová 83,3%Natália Farkasová - 83,3%Saskia Gatialová 83,3%

Ale testovali sa len dva predmety, v piatom ročníku (a nielen v ňom), máme veľa šikovných žiakov, ktorí vynikajú aj v iných predmetoch alebo zručnostiach. Lebo každý je v niečom super najlepší!

• Platba ŠKD

• Vážení rodičia,

na stránke školy po prihlásení sa svojim rodičovským kontom nájdete v časti platby nový predpis pre platbu za ŠKD - za mesiace január - marec 2019 vo výške 12 eur spolu /3 mes x 4,- €/. Prosíme o platbu prevodom na zverejnený účet ŠKD. Neposielajte prosím, viac finančných prostriedkov, ako je predpísané. Ďakujeme.