Pokiaľ poznáte niekoho vo svojom okolí, kto sa práve rozhoduje kam strednú školu, možno by ho mohol zaujímať náš štipendijný program „Mladí profesionáli Scania". V spolupráci s partnerskou Strednou odbornou školou automobilovou v Trnave ponúkame v školskom roku 2018/2019, štipendium v rámci školského vzdelávacieho programu – Automechanik – opravár nákladných automobilov a autobusov Scania.

Ide o trojročný odbor zakončený výučným listom (kód: 2487H 01). V Českej republike už štipendijný program k veľkej spokojnosti žiakov i rodičov funguje. Spoločnosť Scania sa preto rozhodla, že tento úspešný model rozšíri tiež na Slovensko a do Maďarska.

Štipendijný program je určený žiakom z celej Slovenskej republiky a ponúka veľa výhod. Okrem mesačného štipendia až do výšky 120,- EUR, poskytujeme žiakom zdarma tiež ubytovanie a stravovanie. Prispievame tiež na dopravu až do výšky 50 EUR.

Žiaci nášho štipendijného programu študujú na SOŠA v Trnave a praxujú v servisoch Scania s najnovšími technológiami a pod vedením skúsených odborníkov. Štúdium bude kombináciou teórie v škole
        s praxou v Scania servisoch v blízkosti bydliska konkrétneho žiaka (týždeň teórie, týždeň praxe). Po úspešnom absolvovaní trojročného štúdia majú žiaci možnosť stať sa súčasťou našich servisných tímov v rôznych lokalitách na Slovensku. Majú tiež možnosť stáže priamo vo výrobnom závode spoločnosti Scania vo Švédsku.

Nástupný bonus pri uzavretí pracovného pomeru po absolvovaní štúdia je aktuálne 300 EUR.