• Kto sa pýta, ten sa dozvie. Kto sa dozvie, ten už dosť vie. Ten, kto dosť vie, nie je hlúpy, to sa nedá nikde kúpiť!
        • Myslím, že to dokážem. Viem, že to dokážem.
          • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
            • Čím viac čítaš, tým viac vieš. Čím viac sa učíš, tým viac miest navštíviš.
              • Naša duševná bystrosť sa rozvíja tým, že sami riešime problémy, nie tým, že nám niekto ukazuje, ako ich možno riešiť.
                • Nečakajte, kým budú dokonalé podmienky. Podmienky sa stanú dokonalými tým, že začnete.
                  • Čím viac toho vieš, tým lepšie veci robíš.
                    • Nedovoľ, aby ťa to, čo nedokážeš, zastavilo v tom, čo urobiť dokážeš.
                          • Sme Vnímavá škola!

10.december 2018 bol pre našu školu výnimočný deň. Za našu prácu a snahu pre zdokonaľovanie našej školy v oblasti vnímania inakosti sme získali certifikát Vnímavá škola n.o.EDUMA - od emócií k poznaniu. Sme jednou z deviatich škôl Slovenska, ktoré sa môžu hrdiť týmto titulom. Zaväzuje nás to naďalej šíriť myšlienku, že každý človek je výnimočný a hodný našej vzájomnej úctivej pozornosti.

• Vianoce starých mám

Vo štvrtok sme radi prijali pozvanie DK a folklórneho súboru MARINKA na živú ukážku vianočných tradícií VIANOCE NAŠICH STARÝCH MÁM. Členky súboru pripravili krátke pásmo a nachystali aj vianočné dobroty typické pre náš región. Zážitok umocnili dobovým prestieraním, stromčekom v ľudovom duchu a krásnymi krojmi.

• Na svätého Mikuláša

V každej triede okrem prváckych svietil na tabuli známy slogan, že sa neučí a neskúša. A pritom to bola zábava - najskôr prišiel školský Mikuláš so sprievodom. Potom sa prváci a druháci usmievali nad mikulášskymi úlohami, tretiaci a štvrtáci si zas spestrili vyučovanie poznávaním tradícií v dome kultúry. A na záver dobrá správa - o rok príde zas

• Konzultácie o výsledkoch testov deviatakov

Vážení rodičia deviatakov, v pondelok, 10. 12. v čase od 8.00 do 12.00 bude so žiakmi a rodičmi konzultovať p. Štrbová z CPPPaP výsledky psychologického testu k voľbe povolania. Prednostne budú vybavené tie deti, ktoré prídu s rodičmi. Ak máte možnosť, príďte si vypočuť odporúčania odborníka.

• Dve víťazstvá v celoslovenskej súťaži!

Tak toto je famózne! Nie jednu, ale hneď dve ceny - cenu odbornej poroty a cenu verejnosti - získali naši animátori v celoslovenskej súťaži Animuj svoj svet Danko Torónyi, Danko Šrajer a Matúško Stanček pod vedením p. uč. Turňovej! Nesmierne sa tešíme a veríme, že ich to bude baviť aj naďalej!

• My na FB

• Utorok 11. 12. 2018
                    • Partneri

• Nadácia Volkswagen Slovakia