• Informácie k duálnemu vzdelávaniu

• Vážení rodičia (nielen) deviatakov,

dovoľujeme si Vám informovať o odboroch (povolaniach), ktoré sú zaradené do systému duálneho vzdelávania. V prílohe uvádzame zoznam zamestnávateľov s ponúkanými vzdelávacími študijnými alebo učebnými miestami pre daný odbor v Trenčianskom kraji na školský rok 2016/2017. Bližšie informácie nájdete na stránke www.potrebyovp.sk, kde si môžete pod záložkou duálne vzdelávania a zamestnávatelia nájsť a vybrať lokalitu a zamestnávateľa (jeho predpokladanú školu, vreckové, benefity, termín podania žiadosti a výberu žiaka, kontakt a pod.)Vzdelavacie_miesta_pre_ziakov_ZS.xlsxRZSDV_info_o_SDV_pre_ZS_a_rodicov.pdf

• Supertalent ŠKD

• Všetci máme talent, ale kto má Supertalent v ŠKD? Pozrite sa! http://zspribno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=298

• Chrípkové prázdniny roč. 1.-4.

• Riaditeľstvo Základnej školy Nováky oznamuje, že z dôvodu vysokej chorobnosti vyhlásil Úrad regionálneho zdravotníctva v Bojniciach chrípkové prázdniny pre našu školu, a to pre ročníky 1.-4. na 4 dni - od utorku 23.2. do piatku 26.2 2016. Ročníky 2. stupňa sa budú učiť. Žiaci ročníkov 1.-4. sa môžu počas chrípkových prázdnin stravovať v školskej jedálni na Pribinovej ulici, ale je nutné, aby sa čo najskôr na stravu nahlásili v školskej jedálni.

• Doučovanie zo SJ

• Z dôvodu PN Mgr. Kráľovej sa najbližší týždeň nebude konať doučovanie zo slovenského jazyka pre deviatakov. Vďaka za pochopenie.

• Poďakovanie za pomoc škole

• Naša škola pracuje na projekte Modré školy, ktorý sa zameriava na realizáciu adaptačných opatrení pri zmene klímy s využitím dažďovej vody. Tento projekt je financovaný z Nórskeho finančného mechanizmu a zo štátnej podpory SR. V rámci neho sme zakúpili Meteorologickú stanicu, vďaka ktorej sa naši žiaci naučia na hodinách fyziky sledovať zrážky, merať rýchlosť a smer vetra, merať teplotu a pracovať v tomto digitálnom prostredí. Meteorologickú stanicu sme mali, ale až vďaka rodičovi p. Edovi Gombarčíkovi a p. učiteľovi J. Trlíkovi sa nám ju podarilo osadiť na mohutný kovový stojan, ktorý títo páni vyrobili, do voľného prostredia, a tak konečne môžeme túto výnimočnú pomôcku začať efektívne využívať. Veľmi pekne ďakujeme p. Gombračíkovi i p. uč. Trlíkovi za ich pomoc pre školu.

• Chrípkové prázdniny

• Riaditeľstvo Základnej školy Nováky oznamuje, že z dôvodu vysokej chorobnosti vyhlásil Úrad regionálneho zdravotníctva v Bojniciach chrípkové prázdniny pre našu školu, a to pre ročníky 5.-9 na tri dni - od stredy 17.2. do piatku 19.2 2016. Ročníky 1. stupňa sa budú ďalej učiť. Žiaci ročníkov 5.-9. sa môžu počas chrípkových prázdnin stravovať v školskej jedálni, ale je nutné, aby sa čo najskôr na stravu nahlásili v školskej jedálni. V pondelok začne riadne vyučovanie aj pre ročniky 5.-9. Na lyžiarsky kurz - 7. ročník - sa odchádza v nedeľu 21.2. podľa pokynov bez zmien.

• Dejepisná olympiáda

• Máme za sebou 8. okresné  kolo dejepisnej olympiády v Prievidzi. Môžeme sa pochváliť, že päť našich žiakov sa umiestnilo medzi prvými desatimi úspešnými žiakmi.  Najlepšie sa umiestnila Terezka Hrušková na 4. mieste v kategórii E a Denis Anovčin na 5. mieste v kategórii C. Žiakov pripravovala p. uč. Evka Kiabová. Srdečne blahoželáme!!!

• Geografická olympiáda

• V okresnom kole geografickej olympiády nás reprezentovalo 5 žiakov - Adrián Mikloš, Ján Šorman, Terézia Hrušková, Adam Duchovič a Denis Anovčin. Najlepšie sa darilo už ostrieľanému olympionikovi Denisovi Anovčinovi, ktorý obsadil pekné 6.miesto. Žiakov pripravoval p. učiteľ Kráľ. Za účasť a reprezentáciu školy všetkým ďakujeme.

• Prezentačný večer pre budúcich gymnazistov

• Pokusy z fyziky, chémie, biológie, zaujímavosti z geografie, informatiky, matematiky, jazykové hry a športmaratón - to všetko čaká na žiakov, rodičov, učiteľov a priateľov v gymnáziu Partizánske dňa 19.2.2016 od17.hod. Deviataci si môžu zároveň vyskúšať i prijímacie testy. pvg2016_a3_mail.pdf

• Nariadenie riaditeľky školy o parkovaní pri škole na Pribinovej ulici

• NARIADENIE Č. 1/2016 O VYHRADENÝCH PARKOVACÍCH MIESTACH PRE ZAMESTNANCOV A NÁVŠTEVNÍKOV ZÁKLADNEJ ŠKOLY.
            S okamžitou účinnosťou nariaďujem všetkým zamestnancom a návštevníkom školy, aby na parkovanie motorových vozidiel pri Základnej škole na Pribinovej ulici využívali vyhradené parkovacie miesto pre zamestnancov a návštevníkov školy na Štúrovej ulici vpravo. Dodržiavanie tohto nariadenia bude priebežne kontrolované a jeho porušenie bude riešené ako priestupok a porušenie nariadenia riaditeľky školy.

PaedDr. Anna Chlupíková, riaditeľka školy.

• Vzdelávanie sa pedagógov

• Polročné prázdniny žiakov využili pedagogickí pracovníci školy na vzdelávanie sa v moderných metódach vyučovania, rozšírili si poznatky zo sociálnych zručností, odbúravania stresu a vytvorili užitočné dokumenty pre chod školy. To všetko pod vedením lektorov Peter Bero a Zuzana Berová. Vzdelávanie bolo veľmi podnetné,  tvorivé a prínosné pre našu ďalšiu prácu.  Do galérie Vzdelávanie sa učiteľov boli pridané fotografie.