• Odkliali sme školskú knižnicu

• Ach, nebolo to ľahké. Veru sme sa zapotili, dokedy sme my, piataci, odkliali našu školskú knižnicu z hlbokého spánku. P. učiteľka Miklašová a p. uč. Kráľová pripravili až desať náročných literárnych a jazykových úloh, ktoré sme riešili v 4 súťažných družstvách. Naše skvelé moderátorky Anetka a Bibka zo 7. ročníka nás sprevádzali rozprávkovým hovoreným slovom, spolu s p. učiteľkami nám vysvetľovali naše úlohy a my sme sa veľmi, veľmi snažilii všetko dobre vyriešiť, aby sme naše knižky odkliali a mohli ich čo najviac čítať, lebo vieme, že kto veľa číta, veľa aj vie. A ďakujeme aj deviatakom, ktorí prispeli k výzdobe.Do galérie Odkliali sme školskú knižnicu boli pridané fotografie.

• Plavecký výcvik

• Od pondelka 19.9. absolvujú žiaci 2. - 4. ročníkov plavecký výcvik. Druháci už mokré vysvedčenie získali. Tretiaci pracujú na jeho získaní a po nich si svoje plavecké zručnosti upevnia štvrtáci. Možno medzi nimi tréneri objavia ďalšiu hviezdu plaveckých športov.

Do galérie Plavecký výcvik boli pridané fotografie.

• Deň ozbrojených síl

• Na počesť víťazného bojového úspechu slovenských dobrovoľníkov v roku 1848 v Brezovej pod Bradlom oslavujú slovenskí vojaci 22. september ako Deň Ozbrojených síl Slovenskej republiky (OS SR). Tento deň si pripomínajú vo všetkých vojenských posádkach na Slovensku a v miestach nasadenia v zahraničí. Aj my sme si ho pripomenuli dnes 22.9.2016 s príslušníkmi vojenskej posádky v Novákoch. Mnohým z nás tá uniforma či prilba veľmi svedčí smileyDo galérie Deň ozbrojených síl boli pridané fotografie.

• Európsky týždeň športu

• Počas Európskeho týždňa športu sme každý deň zaradili do vyučovacieho procesu rôzne športové súťaze a hry, ktoré vyvolajú pocit radosti z pohybu. Naši žiaci by nedbali mať takéto "pohybovky" aj každý deň, lenže rozvrh nám to denne neumožní. Milí rodičia, posúvame štafetu VÁM. Neskúsite si s deťmi zašportovať  po skončení týždňa športu vy?

Do galérie Európska týždeň športu boli pridané fotografie.

• Vzdelávacie poukazy

• Vážení rodičia,

aj tento rok môžete  vybrať krúžok, ktorý bude Vaše dieťa navštevovať v tomto šk. roku. Zajtra donesie každý žiak našej školy vzdelávací poukaz, ktorý ho oprávňuje nvštevovať krúžok zdarma buď v našej škole alebo v inom zariadení, ktoré prijíma vzdelávacie poukazy. Prosíme na prednej strane podpísať zákonným zástupcom  prijatie vzdelávacieho poukazu. Na zadnej strane vzdelávacích poukazov sú uvedené krúžky našej školy. Ak si niektorý z nich vyberiete spolu s Vaším dieťaťom, zakrúžkujte ho  a žiak nech donesie vzdelávací poukaz do školy najneskôr 20.9.2016.

• EURÓPSKY TÝŽDEŇ ŠPORTU AJ U NÁS - ŠKOLA V POHYBE

• Motivovať ľudí k pravidelnému športovaniu a zdravému životnému štýlu - to je cieľom Európskeho týždňa športu. Vzhľadom na to, že SR je práve predsedajúcou krajinou v Rade EU,  celoeurópske otvorenie ETŠ sa uskutočnilo 10.9.2016 na Slovensku a potrvá do 17.9.2016. K tejto iniciatíve sa pripájame aj v našej škole a to v stredu 14.9.2016, kedy budú mať všetci žiaci po ročníkoch 1 vyučovaciu hodinu TSV. Ponúkame im futbal, vybíjanú, ringo, stolný tenis, speed badminton, preskoky cez švihadlo, cvičenie na posilňovacích strojoch. Dievčatá pripravia ochutnávku zeleninových nátierok a na doplnenie tekutín pripravíme čaj z byliniek dopestovaných na školskom pozemku. Kto bude chcieť, môže sa k nám pridať.

HARMONOGRAM  TSV 14.9.2016:

1.hod. 7,40 – 8,25 -   6.AB

2.hod. 8,35 – 9,20  -  7.AB

3.hod. 9,35 – 10,20 – 8.AB

4.hod.10,30 – 11,15-  9.AB

5.hod.11,25 – 12,10 – 5.AB

• Triedne schôdzky a Rada rodičov

• Vážení rodičia,

radi Vás uvítame na prvom tohtoročnom oficiálnom stretnutí v škole.

Triedne schôdzky ZRPŠ sa uskutočnia -

v roč. 1.-4. v pondelok 19.9.2016 o 15.30 hod.

v roč. 5.-9. v utorok 20. 9.2016 o 15.30 hod.

Zvolení triedni dôverníci sa zídu na Rade rodičov v utorok 20. 9.2016 o 16.30 hod. v riaditeľni školy.

Tešíme sa na dobrú spoluprácu.

• Spoznávaj vedu

•  Putovná výstava fyzikálnych pokusov zavítala aj na našu  školu.Žiaci piateho a šiesteho ročníka mali možnosť vyskúšať si  pokusy z rôznych oblastí fyziky.  Do galérie Spoznávaj vedu boli pridané fotografie.

• Začíname!

• Otvorenie šk. roka 2016/2017 poznačilo počasie. Ale nás neodradí nič. Naštartovali sme a už ideme v ústrety novým vedomostiam, zážitkom, priateľstvám.  Do galérie Začíname! boli pridané fotografie.

• Aký bude prvý deň nového školského roka?

• Taký, aký si ho spravíme :D Veríme, že veselý, plný otázok a radosti z (opätovného) stretnutia.

Začiatok šk. roka sa uskutoční na ihrisku pri budove roč. 1.-4. pre všetkých žiakov o 9.00 hod. V prípade dažďa sa presunieme do telocvične. Po slávnostnom otvorení budú na žiakov a rodičov 1. stupňa čakať vo vestibule naše p. vychovávateľky, kde budú mať rodičia možnosť vyplniť zápisný lístok do družiny - ŠKD. Žiaci roč. 5.-9. prejdú so svojimi tr. učiteľmi do budovy na Pribinovej ulici. Rodičia, v tento deň máte príležitosť vidieť nielen triedu svojho dieťaťa, ale nech sa páči prezrieť si všetky učebne v škole, pozývame vás na samostatnú prehliadku školských priestorov. Obed v školskej jedálni sa v pondelok nevydáva, variť budeme až od utorku. Ak ešte nemáte zaplatenú stravu a chcete, aby sa Vaše dieťa stravovalo aj v septembri, urobte tak čo najskôr. V tomto mesiaci rešpektujeme i neskoršie platby. Deti prihlásené do ŠKD môžu ísť už v pondelok ku svojim p. vychovávateľkám.  A môžeme začať! smiley