• Testovanie 5

• Testovanie 5 preverilo naše vedomosti z matematiky a slovenského jazyka. Mnohým žiakom sa darilo dosiahnuť svoje maximum, u niektorých zapracovala tréma a vieme, že v bežnom živote dokážu viac. Nevadí, dôležité je skúšať svoje schopnosti. Máme aj takých žiakov, ktorí dosiahli vynikajúce výsledky - 100% M, 96,7% SJL - Ninka Drienovská, 100% SJL, 96,7% M - Zuzka Kiabová, 96,7% SJL, 93,3% M - Matej Tänzer, 93,3% M, 90% SJL  - Emko Drozd. A ďalej sa budeme spoločne snažiť.

• Platba za ŠKD - AŽ od 1.1.2018

• Upozorňujeme všetkých rodičov, ktorí budú platiť za ŠKD na účet, že je tak možné urobiť až v novom roku - od 1.1.2018. Ak zaplatíte v tomto roku, platba Vám bude vrátená z dôvodu účtovníctva. Ďakujeme za porozumenie.

• VIANOČNÁ DIABOLKA 2017

• Dnes sme absolvovali už 5. ročník streleckej súťaže „Vianočná diabolka“. Súťažilo 72 pretekárov čo je nový rekord! Pretekári dosiahli vynikajúce výsledky. V dramatickom závere musel nasledovať rozstrel medzi trojicou, ktorá mala rovnaký počet bodov. Víťazstvo v tejto silnej konkurencií obhájila Kristínka Chudá s výkonom 66 bodov zo 70-tich možných. Na druhom mieste skončil Jurko Jánošík, tretí bol Maroško Oršula. Veľké poďakovanie patrí nášmu hlavnému sponzorovi AFG SECURITY-CORPORATION, s.r.o. Javorová 32/451, 958 04 Partizánske - Veľké Bielice.

• Veselé Vianoce

• Do galérie Veselé Vianoce boli pridané fotografie.

Rozospievané, roztancované, dojímavé. Školské Vianoce. Už len pár dní a prídu aj k vám. Nech sú aj u vás šťastné a veselé!

• Vianočná akadémia

• Ťuk .... ťuk.. potichu sa vkrádajú najkrajšie sviatky roka do našich sŕdc. Pripomenieme si ich spoločne na Vianočnej akadémii v škole v utorok 19.12. o 9.30 v Dome kultúry v Novákoch.

• Vianočné tvorivé dielne

• Do galérie Vianočné tvorivé dielne boli pridané fotografie.

Vianočné dekorácie, vôňa oblátok, medovníkov, medu a figúriek z včelieho vosku sprevádzali piatkové učenie. Ďakujeme všetkým, ktorí nám prišli pomôcť vytvoriť takúto skvelú dielničku a odovzdali deťom svoje zručnosti.

• Vianočná potravinová zbierka

• Milí rodičia, učitelia a žiaci!

Aj tento rok sa pokúsime spríjemniť prežívanie vianočných sviatkov tým, ktorí to potrebujú. Organizujeme druhý ročník potravinovej zbierky pre rodiny, ktorým hrozí odobratie detí do detského domova. Priniesť môžete akékoľvek suché a trvanlivé potraviny - múku, ryžu, cestoviny, konzervy, sladkosti, cukor, čaje, kávu... Zbierka potrvá do štvrtka, 21. 12. 2017.

Ďakujeme a prajeme všetkým krásne sviatky!!! :)

• Lucky

• Do galérie Lucky boli pridané fotografie.

Vymietli všetky kúty v každej triede i v zborovni, pišťali a vyháňali všetky zlé a démonické sily z našej školy preč.  Možno aj preto sa tu všetci dobre cítime a chodíme do školy radi :).

• Záchrana som ja

• Do galérie Záchrana som ja boli pridané fotografie.

Tím záchranárov z n.o. FALCK odovzdal do rúk pani zástupkyne Mgr. Oršulovej defibrilátor – výhru tretiakov zapojených do projektu Záchrana som ja.  Záchranári všetkých  žiakov 1. stupňa učili dbať na svoju bezpečnosť, myslieť dopredu a predchádzať úrazom, zvládnuť základné úkony zachraňujúce život. (Najradšej by sme samozrejme boli, keby ich nikdy nepotrebovali použiť.)

• Nový systém platby za ŠKD.

• Vážení rodičia detí v ŠKD.

Pripravujeme zmenu vo forme platby za ŠKD. Po prihlásení sa na stránku školy vašim heslom uvidíte v časti Komunikácia - platby - rozpis platby za ŠKD na obdobie január - jún 2018. Všetky údaje potrebné k platbe môžete ľahko načítať do internetbankingu a následne uhradiť. O uhrádzanie platby Vás prosíme od 1.1. do 18.1.2018. (PROSIME NEPLATIŤ SKÓR, AŽ V R. 2018) V nastaveniach uveďte váš účet na vrátenie prípadných preplatkov. Verím, že to spolu všetko zvládneme ku vzájomnej spokojnosti, vyhneme sa platbe v hotovosti a vypisovaniu príjmových dokladov. Vaše platby si budete môcť kedykoľvek na stránke školy opätovne skontrolovať. Verím,že aj v tejto oblasti sa posunieme k modernejšiemu, prehľadnejšiemu a ľahšiemu manažovaniu týchto operácií. V prípade otázok Vám kedykoľvek v pracovnom čase telefonicky alebo mailom rada odpoviem.

A. Chlupíková, riaditeľka školy, zsnovaky@gmail.com, 5460129

• Mikuláš v škole

• Do galérie Mikuláš v škole boli pridané fotografie.

No, asi sme poslúchali. Mikuláš na nás ani tento rok nezabudol a potešil aj pani vychovávateľky z družiny a CVČ a pani kuchárky. Čertík obišiel naprázdno, žiaci  bolii usilovní - spievali, recitovali a počítali. A pani učiteľka Paulínka  Nemčeková môže byť na svojich "hercov" hrdá, zvládli to na jednotku s hviezdičkou.

• iBobor

• Naša škola sa opäť zapojila do súťaže Informatický bobor (iBobor). Tento rok bola súťaž rozšírená o kategóriu Drobci, v ktorej na Slovensku súťažilo 11 765 súťažiacich,  z našich žiakov bolo 8 úspešných riešiteľov - Silvia Ďurinová, 3. A, Tatiana Charina, 2. A, Nela Kopálová, 2. B, Natália Roháčová, 2. B, Marek Hubina, 2. B, Matúš Tänzer, 2. B,  Lukáš Nemčok, 2. A a Nela Cachovanová, 3.A.  V kategórii Bobríci súťažilo na Slovensku 11 980 súťažiacich a aj v tejto kategórii bolo 8 žiakov úspešných -  Sebastián Karak, 4. B,  Nicol Karaková, 4. A, Barbora Oršulová, 4. A, Natália Farkasová, 4. B, Peter Koupil, 4. A, Sarah Szeghyová, 4. A, Nina Karaková, 4. B, Slávka Vaňová, 4. A. Koordinátorom súťaže je p. učiteľka Helga Zvalová.

• TECHNICKÁ OLYMPIÁDA

• V okresnom kole Technickej olympiády nás v st. kat. reprezentovali Tadeáš Blaho a Dominik Petriska. Boli úspešnými riešiteľmi. Obsadili 9.miesto zo 17-tich škôl. V ml. kat. obsadil Samko Kasana veľmi pekné 4.miesto.