• Zážitková prvouka v 2.A

• Pani učiteľka Monika Gábrišová pozvala na vyučovanie o spoločenstve včiel odborníčku na včielky - p. Melušovú.

Žiaci 2.A si viac prehĺbili  vedomosti o živote včiel, zoznámili sa s prácou včelára. Zážitkom bolo na vlastné očká sledovať život v úliku, príchod včielok a trúdikov na svet. Produkty včiel im tiež veľmi chutili a v závere zážitkového  workshopu si vyrobili krásne sviečky.

• Píšeme listy

• Kedy ste naposledy na písali list svojim blízkym?

V 2.A túto tému uzavreli projektovým vyučovaním. Napísali list svojim rodičom, vypísali obálky s adresou a vystáli rad na poštu. Rodiča 2.A, pozerajte v najbližších dňoch poštové schránky!

• Slovenský slávik

• Súťaž v speve ľudových piesní absolvovalo 12 slávikov z našej školy. Zlatým slávikom sa stal Miško Rendek z 3.B. Gratulujeme!

• Ochutnávka medu

• Prvákov učivo o včelách ešte len čaká, ale Terezka Plachá spolužiakom doniesla ochutnať medík z prvej znášky a pridala  aj niekoľko informácií zo života včiel a o včelích produktoch.  Medík všetkým chutil a prváci vedia, aké sú včely dôležité.

• Výstava kníh v Klube dôchodcov v Novákoch

• Dnes, 10. 4., sme sa počas hodiny etickej výchovy stretli s p. Vyoralovou v Klube dôchodcov na výstave starých kníh. Vypočuli sme si jej pútavé rozprávanie o knihách, minulosti, detstve i vojne. Touto cestou jej ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie!

• Deti, ktoré dovŕšia do 31. 8. 2024 šesť rokov.

12. 4. 2024  (piatok)

od 13.00 do 17.00 hod.

v priestoroch školy roč. 1.- 4.

Ul. J. C. Hronského 356/2 za poštou

Účasť dieťaťa nutná.

Na zápis priniesť rodný list dieťaťa a 30€ na pomôcky.

Pred zápisom je potrebné vyplniť elektronickú prihlášku na stránke www.zspribno.edupage.org

Zobraziť zdrojový obrázok

V školskom roku 2024/25 budeme vyučovať podľa nového Kurikula a vyučovanie anglického jazyka bude už od prvého ročníka.

• Korčuliarsky výcvik

• Záver zimy ukončili naši šiestaci korčuliarskym výcvikom na Zimnom štadióne v Partizánskom. Užili si veľa korčulovania ale aj zábavy.

• Vítanie jari

• Po dlhej nie príliš zimnej zime sme s radosťou zaspievali Morene a ukončili sme jej vládu. Privítali sme jar. Tak nech sa zelená a kvitne.

Všetkým prajeme príjemné prežitie veľkonočných sviatkov, sviatkov  jari.

• Výstava starých kníh a učebníc

• Výstavu starých kníh a učebníc pripravili členovia z Klubu dôchodcov. Našich tretiakov privítali p. Vyoralová a p. Tkáčová. Porozprávali deťom nielen o knihách, pridali aj príhody zo svojich školských čias.

• Čo vieš o hviezdach?

• Blahoželáme našim žiakom – účastníkom súťaže „Čo vieš o hviezdach?“, ktorá sa konala v Hvezdárni v Partizánskom:

1. kategória – 1. miesto – Marcel Vetrák (5.B)

2. kategória – 1. miesto – Filip Geschwandtner (9.B)

2. miesto – Ondrej Vindiš (8.C)

Všetci súťažiaci postupujú do krajského kola. Budeme im držať palce k dosiahnutiu čo najlepších výsledkov.

• Okresné kolo Geografickej olympiády

• Dňa 12.3.2024 sa uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády. Vo všetkých 3 kategóriách sme mali zastúpenie. Žiaci sa popasovali s náročnými teoretickými úlohami a praktickými zadaniami. So cťou nás reprezentovali piataci – D. Tutková a P. Fodor (obaja 5.B) a P. Kováč (6. B).

Blahoželáme úspešným riešiteľom Nelke Nechalovej (7. A) a Marekovi Kukučkovi (9. B) a v krajskom kole budeme držať palce Ondrejovi Vindišovi (8.C), ktorý sa umiestnil na peknom 2. mieste.

• NOC s ANDERSENOM

• Aj tento rok strávili tretiaci noc v knižnici s rozprávkami a rôznymi úlohami, ktoré im pripravili  pani učiteľky, pani Marta Stúpalová z knižnice a pani Beátka Vyoralová.

• Deň učiteľov

• Oznamujeme rodičom, že dňa 27. 3. 2024 bude vyučovanie prebiehať do 11:30 z dôvodu slávnostného prijatia pedagogických zamestnancov u primátora mesta.

Za pochopenie  ďakujeme.

• Biblická olympiáda

• 21. marca sa v priestoroch Pastoračného centra PD - Zapotôčky konalo dekanátne kolo Biblickej olympiády a my sa veľmi tešíme, že naši žiaci Emma Plekancová, Silvia Mária Ďurinová a Marek Stachera v nej získali 1.miesto, ku ktorému im srdečne gratulujeme!

• Deň vody na 1. stupni

• Aj na 1. stupni prebehli rôzne aktivity viažuce sa k téme vody. Žiaci nižších ročníkov sa tak pripájajú k odkazu spolužiakov na 2. stupni.

• Chemická olympiáda kat. D – okresné kolo

• Vo štvrtok 14. marca 2024 sa  konalo okresné kolo chemickej olympiády kat. D.

Súťaže sa zúčastnilo 26 žiakov základných škôl a osemročných gymnázií. Gratulujeme našim šikovným deviatakom. Danielka Kňažková obsadila 1. miesto, Filip Geschwandtner 4. miesto.

• Svetový deň vody

• Dňa 22. marca sme si v škole pripomenuli Svetový deň vody.  Rozhlasovou reláciou a spustením nášho potôčika sme so žiakmi  5. a 6. ročníka odštartovali špeciálny vodný deň. 10 tímov plnilo vedomostné, športové a praktické aktivity s vodnou tematikou.

A aký odkaz si z dnešného dňa odnášame? Nezabudnite šetriť vodou doma, v škole, v práci a pri každej možnej príležitosti. Nenechávajte ju dlho tiecť, ak vám zostane v pohári voda, ktorú ste nestihli vypiť, polejte ňou kvety, lebo každá jedna kvapka sa počíta.

Poďakovanie za pekný poučný deň patrí všetkým žiakom, učiteľom aj pani asistentkám.

• Deň ľudovej rozprávky

• Mestská knižnica v spolupráci s p. Danielou Ťapuchovou pripravili prvákom zaujímavé rozprávanie o Pavlovi Dobšinskom a jeho rozprávkach. Niektoré im pani Daniela aj prečítala. A tí, ktorí rozprávky poznali, sa k nej pridali a kozu rohatú si rozprávali spolu s ňou.