• Ukážem, čo dokážem

• Prváci vo svojich aktivitách nepoľavili ani na konci školského roka a splnili ďalší svoj plán. Keďže majú veľa mimoškolských  záujmov, prezentovali svoj talent a šikovnosť pred spolužiakmi a pani učiteľkami oboch prvých tried. Vidieť, že s radosťou.

• Účelové cvičenie na 2. stupni

• Po teoretickej príprave z oblasti ochrany života a zdravia si naši žiaci mohli svoje poznatky upevniť v rôznych didaktických úlohách pripravených učiteľmi za pomoci žiakov deviateho ročníka. Vytrvalosť žiakov sme preverili 4,5 km pochodom.  Dúfame, že si každý z tohto dňa niečo odniesol.

• Židovský cintorín v Novákoch

• Exkurzia pracovného a koncentračného tábora v Seredi, vyvrcholila návštevou židovského cintorína v Novákoch. Našli sme ho ! Posúďte sami, čo z neho zostalo?!

• Štvrtácka rozlúčka

• U nás v škole sa naozaj stále niečo deje. Prekvapenie tentoraz pripravili štvrtáci s pani asistentkou Monikou. Dojemnú rozlúčku s pani učiteľkami a spolužiakmi z "hornej" školy. Štvrtáci, ste šikovníci a určite sa vám bude dariť aj na "dolnej" škole.

• Prváci na návšteve

• Len pred rokom sa dnešní prváci lúčili so škôlkou a dnes škôlkarov navštívili, prečítali im rozprávku, pohrali sa s bývalými mladšími spolužiakmi. Pani učiteľky zo škôlky aj zo školy boli na nich naozaj hrdé.

• Letný tematický deň

• Takto na konci školského roka si prváci opäť užívali tematické vyučovanie. Bystré hlavičky už len vyťahovali zo "zásuviek" nadobudnuté poznatky a s ľahkosťou sa približujú k vytúženému cieľu - dobrému vysvedčeniu a zaslúženým prázdninám. Ešte však majú v pláne niekoľko úloh...

• Plavecký výcvik

• Zdokonaľovací plavecký výcvik absolvovali minulý týždeň 3.B a 4.A trieda. Pod vedením skvelých trénerov z KVP Nováky sú už všetci zdatní plavci a núdza nebola ani o zábavu a krásne zážitky.

• Štvrtáci v knižnici

• Naši štvrtáci sa boli rozlúčiť v knižnici. Navštevovali ju od 2.ročníka mimo pandémie v mesačných intervaloch. Pani knihovníčka Marta Stúpalová mala vždy pri návšteve pripravený pekný program, kvízy, ukážku z nových kníh. Veríme, že sme na 1.stupni vypestovali kladný vzťah k čítaniu a na 2.stupni budú žiaci v čítaní s láskou pokračovať.

• Oznam vedúcej ŠJ

• Z dôvodu koncoročnej uzávierky je odhlasovanie zo stravy ( aj elektronické) možné do 24. 6. 2022 do 14:00 hod.

V nasledujúcich dňoch je možné zobrať si stravu do obedára.

• Spoznávanie tradičných remesiel

• Žiaci 5.B a 5.C spoznali tradičné remeslá nášho regiónu vo Valaskej Belej. Navštívili  múzeum plátna, tkáčstva a výšivky, spoznali  ľudový beliansky odev čičmanského vzoru,  mohli si vyskúšať prácu prastarých mám  tkaním plátna a kobercov  na krosnách. V sklárskom skanzene Sklený sen spoznávali tradičnú výrobu skla tvarovaním a fúkaním.   Odvážni si mohli vyskúšať prácu s roztaveným sklom, ktorého teplota v sklárskej peci je takmer 1200 °C

• Exkurzia: Sereď - Topoľčianky

• Naši deviataci sa 16. 6. 2022 zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi a návštevy klasicistického kaštieľa v Topoľčiankach. V Seredi sa prešli piatimi pôvodnými budovami koncentračného a pracovného tábora, v ktorých sú vystavené dobové dokumenty, predmety, fotografie súvisiace s prenasledovaním Židov na Slovensku. Kaštieľ v Topoľčiankiach je spojený s prvým prezidentom I.ČSR T. G. Masarykom,  ktorý ho využíval ako svoje letné sídlo. Veríme, že exkurzia bola prínosom pre všetkých žiakov.

• Naši strelci opäť na výbornú!

• CVČ Partizánske zorganizovalo „Cévečkársku diabolku“ spojenú s oslavou Dňa detí. V streleckej súťaži bez vekového obmedzenia súťažili dvojice chlapec + dievča /muž + žena/. Našu školu reprezentovali dvojice Martin Brezáni + Emka Fašková /2.miesto/, Matúš Cíger + Tamarka Uhlárová /4.miesto/a tretiu dvojicu tvorili súrodenci Timejka Surová a Maťko Surový /6.miesto/. Súťažilo 12 dvojíc. Naše družstvá boli najmladšie. Skvelým strelcom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Palacinková show

• V 3. ročníku krajskej súťaže Palacinková show, ktorá sa konala v CVČ Partizánske sa naše dievčatá Broňa Kertészová a Sára Pechová umiestnili na 2. mieste z 9 družstiev. Boli dôsledné v pečení palacinky, kreatívne pri príprave náplní, tvaru a vzhľadu. Srdečne blahoželáme!

• NOVÁCKA LATKA

• Aj napriek nepriaznivému počasiu sme usporiadali 15. ročník Nováckej latky. Zúčastnili sa jej žiaci z Lehoty pod Vtáčnikom, Zemianskych Kostolian, samozrejme nemohli chýbať žiaci našej školy. Z chlapcov vyhral Rastislav Bagin z Lehoty pod Vtáčnikom, 2. miesto Samuel Antalík zo Zemianskych Kostolian, 3. miesto Ľubomír Pánis z Lehoty pod Vtáčnikom. Z dievčat obsadila 1. miesto Michaela Sluková zo Zemianskych Kostolian, 2. miesto Tereza Gajdošová, 3. miesto Karolína Krišková obe z Lehoty pod Vtáčnikom. Putovný pohár primátora mesta Nováky získalo družstvo z Lehoty pod Vtáčnikom. Všetkým zúčastneným chceme poďakovať a víťazom srdečne gratulujeme.

• Škola bontónu.

• 7.6. sme sa zúčastnili predstavenia umelecko-historickej spoločnosti Bojník. Už názov vzdelávacieho programu Škola bontónu nám prezradil, v akom duchu sa program bude niesť. V duchu kultúry, slušného správania, zásad správneho stolovania. Aktérmi podujatia boli aj naši žiaci, ktorí si vyskúšali ukážky slušného zdravenia sa, podanie rúk, správania sa v reštaurácii. Veríme, že získané zručnosti uplatnia žiaci aj v bežnom živote.