• Tajný život mesta

• Tento školský rok 2016/2017 sme sa zapojili do inovatívneho projektu Tajný život mesta, ktorý organizuje CEEV Živica a spoločnosť Veolia. Vďaka projektu sme objavili zaujímavé lokality a rastlinné druhy v našom okolí. Pomocou mobilnej aplikácie PlantNET, ktorá pomôže identifikovať druhy rastlín z fotografií cez vizuálny softvér pre rozpoznávanie, sme zmapovali biodiverzitu (rozmanitosť) v našom okolí.

Projekt prebiehal celý školský rok. Žiaci sa zúčastnili jednodňového kurzu v Trenčíne, kde sa oboznámili s aplikáciou. Následne sme zbierali fotografie rastlín, určovali ich a pripravovali sa na záverečnú informačnú kampaň.

Žiaci, Aneta Karaková, Sofia Svitková, Michaela Ďuranová, Adam Gilian, Adrián Mikloš, ktorí vytvorili informačnú kampaň - konferenciu na tému BIODIVERZITA, si pripravili prezentácie, video, animáciu.