• Úlet s knihou

• PaedDr. Eva Miklašová a Mgr. Lucia Kráľová sa zapojili do projektu Úlet s knihou, v rámci ktorého uskutočnili aktivitu "Odklínanie školskej knižnice - Knihuľkovo".

Aktivita prebiehala v priestoroch školskej knižnice formou súťaže. Žiaci boli rozdelení do 4 skupín a predstavili sme im rozprávku, v ktorej bolo kráľovstvo kníh Knihuľkovo, zakliate troma zlými bratmi (Počítačofar, Tabletotrav, Zlomobil). Úlohou detí bolo vyriešiť rôzne úlohy a odkliať všetky knihy. Postupne sme odhalili popletené mená spisovateľov, výlúštili sme hádanky, spájali poprehadzované časti prísloví, porekadiel a pranostík, hľadali sme umelecké jazykové prostriedky vo vopred pripravených knihách a spolu sa nám podarilo vyriešiť aj mnoho iných zaujímavých úloh. Kráľovstvo kníh sa nám nakoniec podarilo odkliať, čo potešilo množstvo detí, pre ktoré je kniha každodenným spoločníkom.