• ZBER PAPIERA

• Milí rodičia, žiaci a priatelia,

od 1.10. 2019 začíname na 1. stupni so zberom papiera.  Kontajner bude pristavený pred školou už v utorok,  pomôžte nám ho naplniť! Zbavte sa prečítaných novín, časopisov, či letákov ekologicky - nie však kartónov, tie školský zber znehodnocujú.  Žiakov, ktorí donesú najviac  kg papiera odmeníme zaujímavou cenou.   Ďakujeme, že nám pomáhate.

• Cezpoľný beh - okresné kolo

• Dňa 19. 9. 2019 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola v cezpoľnom behu. V súťaži družstiev sme obsadili u dievčat a chlapcov 1. miesto a zároveň sme postúpili do krajského kola. Naším najúspešnejším bol Šimon Uhliar, ktorý sa umiestnil na 3. mieste. Srdečne gratulujeme!

• Netradičná hodina chémie

• Netradičnú hodinu chémie pripravili žiaci 7. A triedy. Martin Brezáni, Martin Králik a Timotej Ďurina predviedli svojim spolužiakom množstvo zaujímavých pokusov.

• Triedne schôdzky RZ

• Vedenie Základnej školy v Novákoch oznamuje rodičom, že triedne schôdzky RZ sa uskutočnia dňa 16. septembra 2019 o 15.30 hod. na I. stupni v budove ZŠ na Ulici J. C. Hronského a dňa 17. septembra 2019 o 15.30 hod. na II. stupni v budove ZŠ na Ulici Pribinovej.

• Účelové cvičenie

• Začiatok školského roku so sebou prináša žiakom more nových povinností, no u nás je už tradične spájaný aj s celkom príjemnou a hlavne užitočnou aktivitou - účelovým cvičením. Prvá časť,  teoretická príprava,  sa uskutočnila vo štvrtok, 5. septembra. Žiaci trénovali zručnosti zo zdravotnej prípravy, pripravovali sa na riešenie  mimoriadnych situácií či pohyb a pobyt v prírode. No a v piatok, 6. septembra,  si niektoré teoretické vedomosti vyskúšali v praxi - počas vychádzky do prírody. Museli pri tom zdolať mierny  výškový rozdiel, mnohí fučali a nevládali, prekonali však sami seba. Pohľad,  ktorý sa im naskytol na krajinu okolo, však určite stál zato.

• Oprava stoličiek

• Pani učiteľka Mgr. J. Lajčáková sponzorsky získala stoličky pre našu školu. Stoličky boli poškodené. Žiaci ich pod vedením p. uč. Trlíka  vytmelili, vybrúsili a natreli. Hotové boli umiestnené do novej miestnosti, ktorú dôverne voláme "kumštáreň". V nej si naši žiaci môžu čítať, oddychovať, budú besedovať či súťažiť v prednese. Do opravy stoličiek sa zapojilo viac žiakov. Veľké poďakovanie však patrí najmä D. Toronyimu, S. Kasanovi a J. Masarykovi.

• Do školy ŠKOLSKÝM PEŠIBUSOM

• Je ľahké odviezť svoje dieťa do školy autom, ale ak skúsite PEŠIBUS, zistíte, že PEŠIBUS má pre Vaše dieťa a aj pre Vás mnoho výhod.

Tak ako? Pridáte sa aj Vy? Urobíme spoločne niečo jednoduché a prospešné pre naše deti, pre nás, pre naše mesto a pre našu prírodu? Vymeníme "mamataxi" za PEŠIBUS? Stanete sa občas vodičom PEŠIBUSU?

Ak áno, viac informácií nájdete na školskej fb stránke.