• Triedne schôdzky RZ

• Oznamujeme rodičom, že v dňoch 25. 11. 2019 /na I. stupni/ a 26. 11. 2019  /na II. stupni/ sa uskutočnia triedne schôdzky RZ. Cez komunikáciu - konzultačné hodiny si možno rezervovať konzultáciu s triednym učiteľom.

• Plavecký výcvik - piataci

• Už aj naši piataci zvládli plavecký výcvik. Síce naplávali veľa bazénov, ale sa aj "vybláznili". Svoje zdokonalenie ukázali v záverečnej plaveckej štafete, v ktorej vyhrali všetci. Veľká vďaka patrí trénerom, p. Michalovi Malíkovi, Jurajovi Zaťovičovi a Petrovi Nižnému.

• Milí rodičia, žiaci a priatelia školy!

• Na 1. stupni štartujeme vianočnú burzu v duchu hesla: "Uprac si domček, prispeješ pod stromček."

Možno má niekto niečoho prebytok, možno už veľa vecí v domčeku či v byte zavadzia alebo ich už nepotrebujete.

Cieľom našej akcie je vytriediť počas vianočného upratovania nepotrebné hračky, knihy, domáce potreby, šatstvo, bižutériu či handmade.

Kto chce takýmto spôsobom prispieť na dobrú vec - tento rok CSS DOMINO /zariadenie sociálnych služieb určené pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím/, nech prinesie do 6. 12. vytriedené veci do ZŠ na Ulici J. C. Hronského.

Od 9. 12. do 20. 12. si v burze môžete nakúpiť za symbolické ceny to, čo sa vám bude páčiť.

• Plavecký výcvik

• Štvrtáci sú ďalšími absolventmi plaveckého výcviku. Niektorí plávali ako rybičky, ale našli sa aj takí, ktorí by (napriek úsiliu trénerov) potrebovali viac návštev plavárne. Žeby dobrý tip na vyplnenie dlhých jesenných a zimných podvečerov?

• Krásne a múdre rozprávky

• pripravili pre našich najmenších žiakov v spolupráci s mestskou knižnicou členky FSk Marinka. K peknému slovu pridali ukážky zaujímavých predmetov, ktoré používali naši praprapredkovia i chutné pohostenie. Múdre sú však aj naše deti – aktívne komunikovali, pridali aj bystrý postreh: „ Tí ľudia kedysi ako veľa pracovali.“

• TEKVIČIARIKY

• Minulý týždeň krášlili vstupnú chodbu hornej školy, potom sa predvádzali v meste so strašidielkami. Niektoré sme nestihli odfotografovať, ale híkali sme nad všetkými. A striga, čo k nám zablúdila, len uznanlivo kývala hlavou.

• Exkurzia - Banská Štiavnica

• Dňa 29.10.2019 siedmaci navštívili historické mesto na strednom Slovensku - Banskú Štiavnicu. Prvou zastávkou našej exkurzie bolo Múzeum vo Svätom Antone. Pozreli sme si miestnosti, v ktorých kedysi žili významné rody panovníkov. Videli sme aj vystavené historické pamiatky - dobový nábytok, poľovnícke trofeje, krásne obrazy.

Z kaštieľa sme sa presunuli autobusom do Banského múzea v prírode. Ťažkú prácu baníkov nám priblížili krátkym dokumentárnym filmom. Vyzbrojení prilbami, gumenými plášťami a baterkami sme si išli pozrieť podzemnú expozíciu. Tu sme získali množstvo informácií o tom, ako sa kedysi v bani ťažilo.

Počas exkurzie sme si pozreli aj krásne historické jadro mesta - Morový stĺp, Nový zámok, Starý zámok.

Plní nových zážitkov a krásnych dojmov sme sa spokojní vrátili domov.