• Veľká gratulácia

• Dňa 26.4. sa v Prievidzi uskutočnilo okresné kolo v ľahkej atletike v skoku do výšky. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci Kristián Šnirc, Peter Jakubis a Anetka Ďubašáková. Anetka a Kristián si "vyskákali" prvé miesto.

• Ekohliadka 5.A ♥

• Žiačky 5. A  Slávka Vaňová a Carolienka Šnircová opäť v akcii!!! Nielenže smeti vyzbierali, ale ich následne aj vytriedili! Ďakujeme Vám, Dobronosky! :)

• Poďakovanie

• Ďakujeme p. Vladimírovi Pometlovi za bezplatné narezanie a ohobľovanie hranolov i dosiek. Materiál počas hodiny techniky použijeme na opravu lavičiek v priestoroch školy.

• Parkovanie na Ul. J.C. Hronského

• Vážení rodičia,

prosíme Vás, aby ste pri návšteve školy  na Ul. J. C. Hronského  (1.stupeň a CVČ) neparkovali  pred budovou, ale na parkovisku za poštou.  Obyvatelia tejto ulice majú problém s vjazdom a výjazdom do svojich obydlí a garáží.  Ďakujeme.

• Platba poplatkov za ŠKD

• Vážení rodičia, poplatok za ŠKD za apríl - jún 2019 vo výške 12,- eur uhraďte na číslo účtu SK06 5600 0000 0090 1767 2007. Ďakujeme

• Plavecký výcvik

• V dňoch 8. - 12. apríla sa žiaci piatych ročníkov zúčastnili zdokonaľovacieho plaveckého výcviku na bazéne v Novákoch. Pod vedením skúsených trénerov p. Michala Malíka a p. Petra Nižného ho úspešne zvládli a vytvorili si lepší vzťah k vode.

• Okresné kolo vo futbale mladší žiaci

• Dňa 4. 4. 2019 sa naši chlapci zúčastnili okresného kola vo futbale v Prievidzi. Svojou bojovnosťou obsadili 2. miesto. Srdečne gratulujeme. Naša zostava: Alex Bendík, Ivan Blahovič, Samuel Grman, Jaroslav Jarošinec, Sebastián Karak, Dávid Líška, Martin Šalga, Dávid Važan, Samuel Židek a Matej Tänzer.

• Prešli rôčky, prešli dníčky,

už pôjdeme do školičky.

Dnes sme v škole privítali budúcich prvákov.  Niektorí  sa predstavili nesmelo,  niektorí  s úsmevom,  kreslili, počítali, spievali, rozprávali.  Dníčky utekajú, po lete  im začne ďalšie dobrodružstvo s názvom ŠKOLA .

• Ekológovia

• Opäť dali šancu použitým veciam. Tégliky od jogurtov použili ako črepníky na rozmnožovanie letných muškátov.Počas zimy sa zakorenili a dnes sa chystajú zakvitnúť.Už sa tešia,ako budú skrášľovať školský dvor.

• Najmilší koncert roka 2019

• Naši žiaci - Dobronosi sa podieľali na úžasnom projekte organizácie Úsmev ako dar - Najmilší koncert roka, ktorý sa konal v sobotu 6.4.2019 v DK Prievidza. Veľká vďaka patrí - Aďkovi Miklošovi (8.B), Janke Svačekovej (9.A), Barborke Kertészovej (9.A), Tadeášovi Blahovi (9.B), Maťke Dovičinovej (9.A), Chiare Gatialovej (9.B) a Dominike Rusovej (9.A). Tešíme sa aj na ďalšiu spoluprácu a nech je nás Dobronosov stále viac! :)

• Poďakovanie

• Touto cestou by sme sa chceli poďakovať p. Fábryovej za nádherný sponzorský dar.Množstvo jarných trvaliek už zdobí areál školy.Mladí ekológovia  z 8. ročníka si dali záležať na ich vhodnom umiestnení.

• Tehlička 2019

• V pôstnom období sa zapájame do verejnej a dobrovoľnej finančnej zbierky Tehlička pre rok 2019 zapísanej v registri zbierok Ministerstva vnútra SR pod registračným číslom 000-2018-0341 56, organizovanou o. z. SAVIO - s mottom: "Vráťme spolu, čo voda vzala." Chceme prispieť na opravu povodňou poškodených domov, či domy nanovo postaviť, a zároveň zabezpečiť spôsob živobytia pre najviac zasiahnuté rodiny v oblasti Kérala, India. Projekt uprednostní rodiny, ktoré sú z ekonomicky slabších oblastí a žijú pod hranicou chudoby. Zbierka bude ukončená k 24. 4. 2019. Všetkým vám ďakujeme!

• Ekohliadka žiakov 5.A

• Naši žiaci Isabella Dzuríková, Sarah Szeghyová,Timejka Toronyiová, Peťko Kmeť, Peťko Koupil a Matúško Rus (žiaci 5. A) sa už nemohli viac pozerať na znečistené miesta nášho malého mesta! Zobrali vrecia a vyzbierali odpadky v okolí detských ihrísk, aby sa všetky naše deti mohli bezpečne hrať! Všetkým Dobronosom - dobrovoľníkom ďakujeme a veríme, že nám všetkým začne záležať na životnom prostredí ako im!

• Prehadzovaná trojíc žiakov 3. a 4. ročníkov

• Vo štvrtok sa družstvo v zložení Adam Putiška,  Erik Šimkovič,  Filip Baranec, Daniela Rusová, Valentína Jurisová, Lukáš Balaj zúčastnilo obvodového kola  v prehadzovanej trojíc žiakov 3. a 4. ročníka v Nitrianskom Rudne a obsadili 3. miesto.  Hrali výborne,  škoda toho povestného športového šťastia, ktorého sa tentokrát ušlo viac súperom.  GRATULUJEME.

• KORČULIARSKY KURZ

• Naši šiestaci absolvovali v marci korčliarsky kurz v Partizánskom. Nenašli sme síce nových "šatanovcov", ale korčuľovať sa všetci naučili.

• Viedeň 2019

• 28. marca sme sa zúčastnili exkurzie do Viedne. Stihli sme toho naozaj veľa - prešli sme sa historickým centrom - s možnosťou vidieť orloj, najznámejšie kostolíky (sv. Ruprechta, sv. Petra), slávny Stephansdom s výhľadom z najvyššej veže (343 schodov), cisársky Hofburg, námestie Márie Terézie, prezrieť si kryptu Habsburgovcov, urobiť zopár nákupov, prezrieť si aj exponáty v Prírodovednom múzeu a morské či tropické zvieratá v Dome mora. 41 žiakov bolo spokojných :) Do galérie Viedeň 2019 boli pridané fotografie.

• PYTAGORIÁDA - okresné kolo

• V dňoch 26. a 27. marca sa uskutočnilo okresné kolo v tejto matematickej súťaži. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci Bronislava Kerteszová, Matúš Tänzer, Adam Putiška, Silvia M. Ďurinová, Saskia Gatialová, Tobiáš Štanga, Nina Drienovská, Vladimíra Trojanová, Valéria Tupá, Lukáš Balaška, Sofia Svitková, Samuel Macko. Síce sa trošku vytrápili, ale všetci to s úsmevom zvládli.

Adam Putiška obsadil 2. miesto

Matúš Tänzer obsadil 6. miesto