• Úsmev ako dar

• Ďakujeme všetkým rodinám a deťom, ktoré sa podelili o maškrty. V piatok 25.11. si škatuľu prevzala nadácia Úsmev ako dar a sladkosti rozdelí cieľovým detičkám.

• Burza otvorená

• Burza na ročníkoch 1.-4. je od zajtra 28.11.2022 otvorená. Nakupovať môžu rodičia a priatelia školy vždy od 13:00 hodiny, žiaci po dohode s vyučujúcimi aj v priebehu dňa. Všetci ste vítaní!

• Hádzanárska premiéra prvostupniarov

• Tento školský rok začal na 1. stupni pracovať hádzanársky krúžok pod vedením trénerskej dvojice z Lehoty pod Vtáčnikom. V stredu zažili jeho členovia  turnajovú atmosféru na nesúťažnom turnaji v Trenčíne, kde si vyskúšali osvojené herné návyky s hráčmi iných oddielov. Veríme že skúsenosti zúžitkujú a hádzaná  v Novákoch opäť ožije.

• Oznam pre rodičov

•

Vážení rodičia, pozývame Vás 28. 11. 2022 na besedu s pani Mgr. Barborou Katrenčíkovou z CPPPaP v Prievidzi na tému Moje dieťa na webe. Beseda sa uskutoční o 15:00 v knižnici v budove školy na Pribinovej ulici. Po besede budú možné konzultácie s vyučujúcimi 2. stupňa.

Konzultácie na 1. stupni budú prebiehať v utorok 29. 11. 2022 v budove ZŠ  na Ulici Hronského po dohode s triednymi učiteľkami.

• Projekt VESMÍR

• Štvrtáci objavovali vesmír – vzdialený a tajomný.  S pomocou rodičov si osvojené vedomosti konkretizovali a vyrobili tieto úžasné modely.

• Mikulášska zbierka sladkostí

• Milí žiaci, učitelia, rodičia,

tento rok sme sa opäť rozhodli spríjemniť predvianočné obdobie tým, ktorí to potrebujú.

Organizácia Úsmev ako dar, s ktorou spolupracujeme už niekoľko rokov, organizuje

Mikulášsku zbierku sladkostí.

Zbierka je určená pre deti zo znevýhodnených rodín, náhradných rodín a Centier pre deti a rodiny, čo sú bývalé detské domovy, z Trenčianskeho kraja.

Zbierka trvá do 25. novembra 2022.

Škatuľa s logom Úsmevu ako dar je pripravená na 2.stupni u p. učiteľky Závadskej. Na 1.stupni vo vestibule školy, príp. kontaktujte p.uč. Gábrišovú.

Vítané sú sladkosti všetkého druhu, popr. čaje  a pod.,  skrátka všetko to, čo by si si aj ty rád našiel v Mikulášskom balíčku.

Veríme, že sa do zbierky zapojíte a spoločne pomôžeme deťom a rodinám v núdzi.

Ďakujeme!

• UPRAC SI DOMČEK-PRISPEJEŠ POD STROMČEK

• Štartujeme 4. ročník charitatívnej akcie “UPRAC SI DOMČEK-PRISPEJEŠ POD STROMČEK!“

- od 16. 11. 22 - 25. 11. 22 môžu deti doniesť svojej triednej učiteľke vyradené oblečenie, doplnky, bižutériu, športové a školské potreby, hračky, knihy, domáce potreby, dojčenské potreby - všetko, čo už doma zavadzia, ale niekomu ešte poslúži

- v období od 28. 12. 22-9. 12. 22 prebieha burza (deti počas prestávok, ŠKD - rodičia počas vyzdvihovania detí zo školy )

Aj tento rok pomôžeme ľuďom so sociálnym a zdravotným znevýhodnením .

Za akúkoľvek prejavenú formu spoluúčasti vopred ďakujeme.

Kolektív ZŠ Nováky.

• iBobor

• Žiaci našej školy sa zúčastnili informatickej súťaže iBobor, ktorá prebiehala 7.-11. novembra 2022. V kategórii Drobec sme mali 8 úspešných riešiteľov najviac sa darilo žiakom Emma Botková 3.A, Mathias - Cyril Gatial 2.B, Marek Fides 3.B. V kategórii Bobrík sme mali 3 úspešných riešiteľov  Ella Sedmáková 5.B, Matúš  Šrámek 4.B, Lenka Kelbelová 4.B. V kategórii Benjamín sme mali 6 úspešných riešiteľov najviac sa darilo žiakom Matúš Tänzer 7.B, Marek Stachera 7.B, Eliška Briatková 7.B. Úspešným riešiteľom gratulujeme a všetkým zúčastneným žiakom ďakujeme za účasť v súťaži.

• Stretnutie so spisovateľkou

•

V piatok prijala pozvanie k nám do školy naša bývalá žiačka Simona Majliš Novotná. Splnila si detskú túžbu a stala sa spisovateľkou. Prišla nám porozprávať o jej spisovateľských začiatkoch, ktoré sa začali už na našej škole, keď s pani učiteľkou Martinou Kiabovou (dnes p. zástupkyňou Mišunovou) a spolužiakmi tvorili svoju prvú spoločnú knihu. O tom, že po dvoch vydaných knihách už pracuje na ďalších a prečo píše práve pre deti. Trpezlivo odpovedala na zvedavé otázky. Prajeme jej, aby aj jej nové knihy boli úspešné, radi si ich prečítame. Teší nás, že z našich žiakov vyrastajú úspešní ľudia.