• Viedeň 2019

     • 28. marca sme sa zúčastnili exkurzie do Viedne. Stihli sme toho naozaj veľa - prešli sme sa historickým centrom - s možnosťou vidieť orloj, najznámejšie kostolíky (sv. Ruprechta, sv. Petra), slávny Stephansdom s výhľadom z najvyššej veže (343 schodov), cisársky Hofburg, námestie Márie Terézie, prezrieť si kryptu Habsburgovcov, urobiť zopár nákupov, prezrieť si aj exponáty v Prírodovednom múzeu a morské či tropické zvieratá v Dome mora. 41 žiakov bolo spokojných :) Do galérie Viedeň 2019 boli pridané fotografie.

     • Máme 3.miesto v okrese!

     •  

      Naši futbalisti sú tretí najlepší v okrese Prievidza. V troch zápasoch dosiahli jedno víťazstvo, remízu i prehru. Podali bojovný a zodpovedný výkon v každom zápase. Vzorne reprezentovali školu i mesto títo žiaci: P. Hrdý, M. Dadík, A. Hajnovič, M. Poništiak, B. Hanus, P. Málek, M. Sány, M. Švec, M. Šalga.Poďakovanie patrí i p. Trčovi za zhotovenie pekných fotografií.

     • LYŽIARSKY VÝCVIK

     • Aj keď zima už skončila, my stále myslíme na lyžiarsky výcvik na Krahuliach. Bolo fantasticky!

     • Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

     • Veľmi pekný úspech dosiahla Simonka Lomnická z 5.C, ktorá v okresnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín, skončila na 3. mieste. Gratulujeme!

     • PYTAGORIÁDA - okresné kolo

     • V dňoch 26. a 27. marca sa uskutočnilo okresné kolo v tejto matematickej súťaži. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci Bronislava Kerteszová, Matúš Tänzer, Adam Putiška, Silvia M. Ďurinová, Saskia Gatialová, Tobiáš Štanga, Nina Drienovská, Vladimíra Trojanová, Valéria Tupá, Lukáš Balaška, Sofia Svitková, Samuel Macko. Síce sa trošku vytrápili, ale všetci to s úsmevom zvládli. 

      Adam Putiška obsadil 2. miesto

      Matúš Tänzer obsadil 6. miesto

      Valéria Tupá obsadila 4. až 7. miesto

      Saskia Gatialová bola úspešná riešiteľka

      Všetkým blahoželáme! 

     • Triedny výlet 6.A a 6.B - Wachumba

     • Do galérie Triedny výlet 6.A a 6.B - Wachumba boli pridané fotografie.

      Dňa 16. mája 2019 sa uskutočnil jednodňový školský výlet 6. A a 6. B triedy do Rajeckej Lesnej. Deti čakal bohatý športový program, lanové prekážky, bungee running, streľba zo vzduchovky, lukostreľba, airoft, paintball a ďalšie súťažné disciplíny zamerané na fyzický a duševný rozvoj. Spestrením dňa bola aj prehliadka  Betlehemu v Rajeckej Lesnej. Hlad sme zahnali bohatou opekačkou. Počasie nám prialo, zažili sme si kopec zábavy, adrenalínu a prekonali sme samých seba. Veľká vďaka patrí aj šikovným animátorom z Wachumby. Bolo nám super!!!

     • Naši futbalisti postupujú ďalej!

     • V obvodnom kole, ktoré sa hralo 17.5. v ZŠ Nitrianské Rudno naši chlapci vyhrali nad ZŠ Oslany 4:1 a ZŠ Nitrianske Rudno porazili 3:1. Výborný výkon podalo celé mužstvo v zložení: M. Dadík, M. Sány, P. Málek, M. Poništiak, M. Švec, P. Hajnovič, P. Hrdý /brankár/. Chlapci postúpili do okresného kola, ktoré sa uskutoční 22.5. v ZŠ Energetikov Prievidza.

     • Prváci s lesníkom

     • Lesník  p. Ing. Vladimír Majer by bol prvákov najradšej zobral do lesa  a tam im ukázal a porozprával o zázraku menom LES. Počasie to nedovolilo,  preto kúsok lesa priniesol medzi nich a pridal veľa informácií, čo všetko tvorí les a ako sa treba v lese a v prírode vôbec  správať. Lebo to, čo poznáme a máme radi, chránime ochotnejšie.  Vďaka, pán Majer, páčilo sa nám. 

     • Detektívny deň

     • V piatok 10.5. zaplnili obidve 2. triedy detektívi.  Hľadali indície a riešili záhadu zmiznutého pokladu. Použili všetky dostupné vedomosti, poznatky aj ťaháky zo všetkých predmetov. Detektívi Fúzik a Linkoln celú pátračku koordinovali, ale hlavnú prácu odviedli malí pátrači. Všetkým oznamujeme, že vďaka ich usilovnej spolupráci  sa POKLAD NAŠIEL.

     • Naši futbalisti na výbornú!

     •  

      Naše mužstvo v zložení P. Hrdý, A. Hajnovič, B. Hanus, M. Dadík, M. Sány, P. Málek, M. Poništiak, M. Švec statočne bojovali v obvodnom kole v ZŠ Dolné Vestenice. Domácich porazili 9:0 . Ťažký, ale veľmi pekný zápas zohrali so ZŠ Lehota pod Vtáčnikom. Vyhrali ho 6:3 a postúpili do semifinále, ktoré sa bude konať o týždeň v ZŠ Nitrianske Rudno.

     • Projekt Elektroodpad – dopad 2

     • Súčasťou našich osláv Dňa Zeme bolo aj zapojenie sa do projektu Elektroodpad – dopad 2. Jeho cieľom bolo vyzbierať čo najviac elektrospotrebičov, ktoré už doslúžili. O zbere elektroodpadu sme oboznámili aj obyvateľov nášho mesta prostredníctvom mestského rozhlasu.  Obyvatelia mesta, ktorí nemali možnosť priniesť odpad do školy, zavolali na sekretariát základnej školy a naše elektrohliadky im odpad odviezli. Aj vďaka tomu neskončia elektrospotrebiče na čiernych skládkach, ale budú ekologicky zlikvidované a ich súčiastky recyklované.

      Pre rodičov pripravila p. Miklošová zaujímavú prednášku o škodlivosti elektrosmogu a v rámci rovesníckeho vzdelávania si naši šikovní šiestaci pripravili pre spolužiakov  prezentáciu o miestach v Novákoch, kde možno elektroodpad odovzdávať aj priebežne počas roka.

      Deň Zeme sme plánovali zavŕšiť úpravou areálu školy, počasie nám však neprialo, a preto sa tieto aktivity uskutočnia, keď bude počasie priaznivejšie.  

       

     • Deň Zeme v škole...

     • Deň Zeme sme tento rok oslávili trochu neskôr, ako bol v kalendári. Presne 30. apríla. Na oslavy sme sa však začali pripravovať oveľa skôr – vyhlásili sme  zber  papiera. A tak už zopár týždňov žiaci našej školy prichádzali do školy nielen s taškami a pomôckami, ale aj  s balíkmi starého papiera. Kôpka v suteréne  školy utešene rástla, a tak si  stromy v našich lesoch  mohli s úľavou aspoň na chvíľku vydýchnuť. Škoda, že  niektoré triedy sa zberu vyhli a tvárili sa, že sa ich netýka.

      Okolo jednej poobede zastalo pred našou školou biele autíčko s banskobystrickou poznávacou značkou. Hŕby starého papiera onedlho zmizli v jeho útrobách a na našej chodbe sa objavila úctyhodná kôpka hygienických potrieb. Tie poslúžia všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a so zberom  pomohli.

      Víťazom zberu sa stali žiaci 9. B triedy, na druhom mieste sa umiestnili žiaci 7. A triedy a na treťom mieste žiaci 5. C triedy.

      Víťazom blahoželáme,  okrem  pocitu z dobre vykonanej práce  a hygienických potrieb sa môžu  tešiť aj na zaslúženú odmenu.  

     • Štvrtáci v planetáriu

     • Štvrtáci každoročne absolvujú exkurziu do planetária v Žiari nad Hronom. Tento rok nám v programe chýbala UFO-rozprávka, ale hviezdna sála nesklamala a všeličo nové za žiaci dozvedeli aj v UFO-sále. Popritom si zopakovali vedomosti o vesmíre a videli krásne fotografie a videá s planétami našej Galaxie.  

    • Tehlička 2019
     • Tehlička 2019

     • Znovu sme sa zapojili do verejnej a dobrovoľnej finančnej zbierky Tehlička pre rok 2019, zapísanej v registri zbierok Ministerstva vnútra SR pod registračným číslom 000-2018-034156, organizovanou o.z. SAVIO – s mottom: "Vráťme spolu, čo voda vzala" – snažili sme sa  tak pomôcť miestnym obyvateľom oblasti Kérala opraviť povodňou poškodené domy či nanovo postaviť zničené a zároveň zabezpečiť spôsob živobytia pre zasiahnuté rodiny. Projekt uprednostňoval rodiny z ekonomicky slabších oblastí a žijúce pod hranicou chudoby.  (viac na http://tehlicka.sk/)

      So žiakmi sme sa o téme pomoci rozprávali, pracovali s materiálmi od združenia Savio, akými boli príručky, pracovné listy a pod. Zbierka bola ukončená k 24. aprílu. Vyzbieraná suma v hodnote 210,- eur bola vložená na účet združenia Savio dňa 6. mája 2019.

      Ďakujeme všetkým, ktorí ochotne prispeli!

     • Biblický deň.

     • Niekoľko desiatok detí z našej školy sa 4. mája zúčastnilo krásnej akcie v Nitrici s názvom Biblický deň. Bol to už v poradí 5. ročník.  Sprevádzala nás ním biblická postava Mojžiša. Každoročne túto akciu pripravuje a zabezpečuje občianske združenie erko - hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Staršie deti pomáhali s prípravou dňa a sprevádzaním detí po jednotlivých stanovišťach. Hlad bolo možné zahnať nielen gulášom, púštnym chlebom, nekvaseným koláčom, ale aj Mojžišovou bradou(cukrová vata), ktorá najviac detí lákala. Deti prežili krásnu sobotu plnú smiechu, radosti a zábavy. 

     • Okresné kolo "Mladý záchranár CO"

     • Dnes /3.5./ sme sa zúčastnili na veľmi peknej a zaujímavej súťaží. Súťažilo sa v disciplínach, kde boli otázky z CO, dopravej výchovy, geografie, poskytovania prvej pomoci. Boli sme tu ako nováčikovia, získavali sme prvé skúsenosti. Z ôsmych družstiev sme skončili na 6. mieste. Naše družstvo v zložení - E. Putišková, N. Macková, A. Gilián a J. Jánošik nám prisľúbili, že o rok už budú do 3-tieho miesta! My im veríme a držíme palce, aby tento svoj cieľ splnili.Ďakujeme im za reprezentáciu školy.

     • Informatika s Emilom

     • Začíname s výukou programovania v 3. ročníku! Informatika s Emilom sa dostáva do našej školy vďaka preškoleniu vyučujúcich 1. stupňa. Žiaci získajú pracovné zošity ušité priamo na softvér, ktorý budú počas vyučovania využívať.

      Emil je unikátna metóda vyučovania informatiky v škole – odmala, pre každého chlapca a každé dievča, pre radosť z objavov. Emil je zábavný, nie je však zábavou na jednu či dve chvíle. Orientuje sa na školu a vzniká na základe vedeckých výskumov a mnohoročnej práce s učiteľmi a žiakmi. Vyrastá z medzinárodných skúseností s vyučovaním informatiky a moderných teórií učenia sa, zároveň tiež v plnej miere napĺňa požiadavky súčasného inovovaného Štátneho vzdelávacieho programu. Emil prvýkrát buduje informatiku ako premyslený a systematický poznávací proces pre každého žiaka. Emil mení informatiku z používania počítača na novú formu bádania, riešenia problémov a spolupráce medzi predmetmi. Informatika s Emilom učí žiakov, ako zodpovedne žiť a pracovať v digitálnom prostredí, ako poznávať a meniť svet.

     • Biologická olympiáda

     • V školskom kole biologickej olympiády - kategória C boli všetci zúčastnení žiaci úspešnými riešiteľmi. Najviac bodov získali Matúš Stanček, Sofia Svitková a Kristína Martišová. Prví dvaja žiaci postúpili do okresného kola, kde sa v silnej konkurencii obaja stali úspešnými riešiteľmi Matúško sa umiestnil na peknom 8.mieste.Za ich dôslednú prípravu pod vedením p. učiteľky Lihotskej všetkým riešiteľom ďakujeme a srdečne blahoželáme :)

   • Nadpis

   • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

    Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.