• Sladká odmena

• Žiaci 2.A a ich rodičia sa zapojili do zberu papiera s takým nasadením, že porazili všetky triedne kolektívy a takúto sladkú odmenu si naozaj zaslúžili. Ďakujeme za aktivitu a pre ostatných výzva: ktorá trieda bude víťazom o rok?

• NOVÁCKA LATKA

• Dňa 4. júna sa uskutočnila skokanská súťaž Novácka latka. V teplom počasí súťažiaci zo škôl ZŠ Nováky, ZŠ Zemianske Kostoľany, ZŠ Valaská Belá predviedli svoje maximá. V súťaži dievčat vyhrala naša Anetka Ďubašáková a v súťaži chlapcov vyhral žiak zo ZŠ Zemianske Kostoľany. Všetkým patrí veľké poďakovanie.

• Súťaž SČK v poskytovaní prvej pomoci

• V máji sa naše DMZ v zložení: Adam Gilian, Juraj Jánošík, Nikolka Abrahámová, Kristínka Čechová a Simonka Obertová zúčastnilo okresného kola súťaže SČK v poskytovaní prvej pomoci. V silnej konkurencii 16. škôl a  za prísneho rozhodovania sa naše družstvo umiestnilo na 5. mieste.

Našim zdravotníkom ďakujeme a gratulujeme :)

• Oznam ŠJ pri ZŠ

• Z dôvodu koncoročnej uzávierky je posledné odhlásenie zo stravy možné do 21. 06. 2019 do 14.00 hod.

V ďalších dňoch odhlasovanie zo stravy nie je možné, obed sa dá vyzdvihnúť do obedára.

• Vážení rodičia,

• z dôvodu extrémne horúceho počasia a nevyhovujúcich podmienok v triedach skracujeme vyučovacie hodiny na 35 minút. 5. vyučovacia hodina končí 11:40, 6. vyučovacia hodina končí 12:35  a 7. vyučovacia hodina končí 13:20.

• Veľká gratulácia

• Dňa 26.4. sa v Prievidzi uskutočnilo okresné kolo v ľahkej atletike v skoku do výšky. Zúčastnili sa ho aj naši žiaci Kristián Šnirc, Peter Jakubis a Anetka Ďubašáková. Anetka a Kristián si "vyskákali" prvé miesto.

• Krajské kolo chemickej olympiády

• Bibiana Radosová sa stala úspešnou riešiteľkou krajského kola chemickej olympiády.Gratulujeme.

• Ekohliadka 5.A ♥

• Žiačky 5. A  Slávka Vaňová a Carolienka Šnircová opäť v akcii!!! Nielenže smeti vyzbierali, ale ich následne aj vytriedili! Ďakujeme Vám, Dobronosky! :)

• SLÁVNOSTNÉ OCEŇOVANIE VÍŤAZOV OLYMPIÁD A SÚŤAŽÍ 2019

• Dňa 5.6.2019 sa uskutočnilo v KaSS Prievidza SLÁVNOSTNÉ OCEŇOVANIE VÍŤAZOV OLYMPIÁD A SÚŤAŽÍ. Gratulujeme žiakom našej školy, ktorí nás v tomto školskom roku pekne reprezentovali.

• Poďakovanie

• Ďakujeme p. Vladimírovi Pometlovi za bezplatné narezanie a ohobľovanie hranolov i dosiek. Materiál počas hodiny techniky použijeme na opravu lavičiek v priestoroch školy.

• Parkovanie na Ul. J.C. Hronského

• Vážení rodičia,

prosíme Vás, aby ste pri návšteve školy  na Ul. J. C. Hronského  (1.stupeň a CVČ) neparkovali  pred budovou, ale na parkovisku za poštou.  Obyvatelia tejto ulice majú problém s vjazdom a výjazdom do svojich obydlí a garáží.  Ďakujeme.

• Deň Európy, jazykov a detí!

• 31. mája sme si v našej škole pripomenuli Deň Európy a Deň jazykov. Skupiny žiakov v jeden deň prešli 14 krajinami EÚ. V jednotlivých krajinách ich už čakali deviataci, ktorí v spolupráci s učiteľmi si veľmi zodpovedne pripravili zaujímavé informácie o zadanom štáte a malý testík, ktorým žiaci získavali body.  Žiaci sa hravou formou dozvedeli o pamiatkach, histórii, zaujímavostiach, jedlách... iných štátov.  Veríme, že každý žiak si našiel niečo, čo ho zaujalo.

• Platba poplatkov za ŠKD

• Vážení rodičia, poplatok za ŠKD za apríl - jún 2019 vo výške 12,- eur uhraďte na číslo účtu SK06 5600 0000 0090 1767 2007. Ďakujeme

• Úspech dopravákov v krajskom kole!

•

Na detskom dopravnom ihrisku pri CVČ Považská Bystrica sa uskutočnilo 30.5.2019 krajské kolo dopravnej súťaže „Na bicykli bezpečne.“ Naše družstvo v zložení : Timko Ďurina, Hanka Pišťánková, Peťka Miklášová a Maťko Dvonč obsadilo 2.miesto. Najlepší chlapec v súťaži jednotlivcov v trenčianskom kraji je náš Timko Ďurina. Gratulujeme!

• Plavecký výcvik

• V dňoch 8. - 12. apríla sa žiaci piatych ročníkov zúčastnili zdokonaľovacieho plaveckého výcviku na bazéne v Novákoch. Pod vedením skúsených trénerov p. Michala Malíka a p. Petra Nižného ho úspešne zvládli a vytvorili si lepší vzťah k vode.

• Okresné kolo vo futbale mladší žiaci

• Dňa 4. 4. 2019 sa naši chlapci zúčastnili okresného kola vo futbale v Prievidzi. Svojou bojovnosťou obsadili 2. miesto. Srdečne gratulujeme. Naša zostava: Alex Bendík, Ivan Blahovič, Samuel Grman, Jaroslav Jarošinec, Sebastián Karak, Dávid Líška, Martin Šalga, Dávid Važan, Samuel Židek a Matej Tänzer.

• Krajské kolo v ľahkej atletike

• Peter Jakubis, Aneta Ďubašáková, Kristián Šnirc sa ako víťazi disciplín v skoku do výšky a vrhu guľou zúčastnili Krajského kola v ľahkej atletike v Dubnici nad Váhom. V nepriaznivom počasí predviedli svoje maximá. Peter vo vrhu guľou sa umiestnil na šiestom mieste, Aneta v skoku do výšky na piatom mieste, Kristián v skoku do výšky na trinástom mieste. Veľká gratulácia.

• Zápis do 1. ročníka

• Prešli rôčky, prešli dníčky,

už pôjdeme do školičky.

Dnes sme v škole privítali budúcich prvákov.  Niektorí  sa predstavili nesmelo,  niektorí  s úsmevom,  kreslili, počítali, spievali, rozprávali.  Dníčky utekajú, po lete  im začne ďalšie dobrodružstvo s názvom ŠKOLA .

• Okresné kolo v ľahkej atletike

• Dňa 21. mája sa naši žiaci zúčastnili okresného kola v ľahkej atletike v Prievidzi. Bojovali na viacerých športoviskách a úspešne. Dievčatá ako družstvo obsadili 9. miesto a chlapci obsadili 2.miesto. Na krajské kolo postúpili K.Šnirc a Aneta Ďubašáková v skoku do výšky, Peter Jakubis vo vrhu guľou. Srdečne gratulujeme.