• Fašiangové vyučovanie

• Na 1. stupni sme fašiangovali už v piatok - prispôsobili sme vyučovanie karnevalu v ŠKD. Starší žiaci s tematickým vyučovaním na stanovištiach už mali skúsenosť, prváci si to vyskúšali prvýkrát. Kým žiaci riešili úlohy na stanovištiach, pani asistentky napiekli šišky a odmenili ich tradičnou dobrotou.

• Lyžiarsky kurz Krahule 2024

• Na začiatku to bolo ťažké, ale nakoniec sme to zvládli. Vďaka patrí pánom inštruktorom, pánovi zdravotníkovi a samozrejme všetkým deťom.

• Deň s vybranými slovami

• prežili tretiaci na tematickom vyučovaní. Každá splnená úloha im ponúkla indíciu, z ktorej vyvodili heslo na odhalenie tajomnej látky. Heslo "mačacie jazýčky" ich posunulo do zóny víťazov nad dnešnými úlohami.

• Škôlkari v škole

• 2.A navštívili škôlkari. Vyskúšali si sedieť v školských laviciach, správne držať písacie potreby, podpísať sa. Ukázali, že tiež už všeličo ovládajú a do školy sa budú určite tešiť.

• O hasičoch na prvouke

• V 2.ročníku sa žiaci učia dôležité telefónne čísla. Jedným z nich je číslo 150.Vytočili ho správne a privolali  Ing. Gubovú z hasičského zboru, aby ich poučila o bezpečnosti pri hasení požiaru.

• Školské kolo geografickej olympiády

• Dňa 19.1.2024 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. Prebiehalo online formou a žiaci sa museli popasovať tak s teoretickou ako aj s praktickou časťou. Olympiádu riešilo 38 žiakov, zastúpené boli všetky ročníky, z nich bolo 31 žiakov úspešných. Žiaľ do okresného kola môžu postúpiť len prví dvaja.

Vyhodnotenie súťaže:

• Kategória G (5. ročník)

1.m - Dominika Tutková (5.B)

2.m – Patrik Fodor (5.B)

• Kategória F (6. a 7. ročník)

1.m – Nela Nechalová (7.A)

2.m – Patrik Kováč (6.B)

• Kategória G (8. a 9. ročník)

1.m – Ondrej Vindiš (8.C)

2.m – Marek Kukučka (9.B)

Postupujúcim blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v okresnom kole.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 17. 1. 2024 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku. V mladšej kategórii 1A súťažil Jurko Kováčik zo 7. C a obsadil 14. miesto z 25, stal sa však úspešným riešiteľom. V staršej kategórii 1B súťažila žiačka Thália Kulcsár z 9. B a obsadila krásne 5. miesto z 28 a tiež s výsledkom úspešný riešiteľ. Máme veľkú radosť a obom gratulujeme!

• Oznam vedúcej ŠJ

• Vedúca školskej jedálne žiada zákonných zástupcov žiakov prihlásených na stravovanie, ktorí ešte  neuhradili réžiu ( 5 eur ) za mesiac január, aby tak urobili čo najskôr.  Réžiu je možné zaplatiť až do júna v jednej platbe v sume 30 eur.

Ďakujeme za pochopenie.

• Školský časopis NOVÁKovinky

• Vážení učitelia, vážení rodičia, milí žiaci!

Tak je to už tu. Prvé číslo nášho školského časopisu konečne vychádza! Myslím, že každý z vás si tam nájde niečo, čo ho zaujme, poteší a možno aj prekvapí. Zdieľajte časopis medzi sebou a nezabudnite pochváliť všetkých tých, ktorí na ňom pracovali a prispeli k tomu, aby vyšiel. Už teraz sa tešíme na ďalšie číslo, v ktorom môžeš byť aj ty. Prajeme príjemné čítanie!  Novakovinky_1.pdf

• Vianočné prázdniny: 23.12.2023 - 7.1.2024. Začiatok vyučovania 8.1.2024.

Nech tichá hudba veselosti, Vám počas celých Vianoc znie,

nech ten rok nastávajúci Vám šťastie a lásku prinesie!

prajú zamestnanci Základnej školy v Novákoch

• VIANOČNÁ DIABOLKA 2023

• V streleckej súťaži zvíťazila Emka Fašková, druhé miesto získala Lenka Kelbelová a tretia bola Tamarka Uhlárová. Súťažilo 51 žiakov. Ceny do súťaže venovali Brose a AFG Veľké Bielice.

• Súťažná tvorba betlehemov v Nitrianskom Pravne

• S veľkou radosťou Vám oznamujeme, že náš žiak Jakub Laga z 8. A vyhral 1. miesto v súťažnej tvorbe betlehemov o Zlatú hviezdičku 2023. Ostatní naši žiaci boli za účasť tiež obdarovaní sladkou odmenou. Ďakujeme všetkým zúčastneným. Pripomíname, že výstava súťažných diel potrvá počas vianočných sviatkov na Obecnom úrade v Nitrianskom Pravne.

Prajeme krásne sviatky!

• Vianočný program pre Mestský klub dôchodcov v Novákoch

• V predvianočnom období naši žiaci spríjemnili vianočnú atmosféru nováckym dôchodcom koledami a vinšami. Dôchodcov sme tiež potešili malým darčekom - ručne robeným betlehemom z prírodných materiálov, autorka - p. asistentka Ivana Veterníková.

• Predvianočný bazár

• V Predvianočnom bazáre si užívali predaj a nakupovanie deti z 3.A a 3. B. Vyskúšali si prácu s peniazmi, výber peňazí z banky, chystanie tovaru a cenoviek, správne vydať peniaze zákazníkom. Túto činnosť zvládli úspešne, keďže všetci skončili so ziskom. Možno raz budú z nich výborní ekonómovia, podnikatelia alebo zamestnanci banky.

• Pátranie s Mikulášom

• 6. decembra zavítal Mikuláš aj na 1. stupeň. U tretiakov našiel veľa pomocníkov. Čerti, Mikuláši, anjeli riešili úlohy, aby sa dozvedeli meno strateného čerta. A veru sa im to podarilo.

• O advente

• Predvianočný čas je tu - tajomný, plný očakávania, kedy ožívajú zvyky a ľudové tradície, o ktorých našim tretiakom prišla porozprávať pani Danka Ťapuchová.

Ďakujeme za príjemné stretnutie a výstižné priblíženie ľudových zvykov.