• Prvácky LETNÝ DEŇ

• Učivo prebraté, triedy prehriate, prázdniny za rohom... našťastie dopoludnia je na trávniku za školou ešte fajn, čo prvácke p. učiteľky využili a pripravili deťom školský letný deň. Vlastne piknik, na ktorom sa najskôr podávali slabiky, slová a vety, potom príklady, hádanky z prvouky a všelijaké náučné jedlá... Samozrejme, že deti zjedli aj dobroty, ktoré im nachystali na desiatu mamičky .

• Keramický hrnček

• Žiaci 3. A - Gábrišovci :)  - sa pod vedením triednej pani učiteľky a pani asistentky Žanetky Čiernej zapojili do 2. ročníka súťaže "Keramický hrnček".

Prešli si celým procesom výroby keramiky, ako je príprava hliny, spracovanie hliny, modelovanie, vypaľovanie, nanášanie glazúry a opäť finálne vypaľovanie.

Veľmi ďakujeme za spoluprácu CVČ v Prievidzi - Mgr. Vladimíre Teslikovej, organizátorke súťaže, za vypálenie výrobkov v peci.

Prvotiny sa stretli s veľkým úspechom a malí "umelci" získali čestné uznanie za kolektívnu prácu. Od 10. 6. je výstava sprístupnená v priestoroch CVČ v Prievidzi, ocenenie riaditeľa si Gábrišovci  prevezmú 24. 6. o 15.00 hod.

• MDD, Olympijský deň, Novácka latka

• 1. jún sa odjakživa spája s Medzinárodným dňom detí. Vo svete i u nás je tento deň najobľúbenejším sviatkom. Tento deň naša škola spojila s Olympijským dňom a tradičnou súťažou Novácka latka usporiadanou len pre žiakov našej školy. Pre deti boli pripravené rôzne športové súťaže a opekačka v areáli školy, ktoré priniesli deťom radosť a príjemne strávené dopoludnie.

• MDD

• Sviatok detí sme prežili akčne a zábavne. Hry a súťaže spestrilo aj Divadielko Severka so zaujímavým príbehom o kamarátstve. Radosť deťom urobili aj balíčky, na ktoré prispelo mesto Nováky, COOP Jednota Nováky a firma Daffer. Po chladných dňoch sme si všetci užívali aj pekné počasie.

• ANJ netradične

• Netradičná hodina ANJ - p. zástupkyňa so štvrtákmi využila prvé príjemné počasie a žiaci si učivo precvičili hravo, tvorivo a na čerstvom vzduchu aj zdravo .

• Úspech v celoslovenskej súťaži Scratch Match 2021

• Gratulujeme žiačke 9.A triedy Timejke Klopčekovej , ktorá získala krásne 3. miesto  v celoslovenskej súťaži Scratch Match 2021  kategórii: Staršie dievčatá – jednotlivci. Veríme, že svoju šikovnoť využije ako budúca úspešná programátorka.

• ŠKOLSKÉ JAZIERKO

• Školské jazierko.

Počas hodín techniky sa žiakom pod vedením p. uč. Trlíka podarilo vytvoriť naozaj výnimočné dielo -  školské jazierko. Pomocnú ruku  pri budovaní jazierka priložilo veľa žiakov. Najviac hodín, aj mimo vyučovania, však odpracovali: M. DVONČ, D. LÍŠKA a M. BREZÁNI. Finančné prostriedky i materiál sme získali z veľkej časti sponzorskou cestou. Poďakovanie patrí rodičom žiakov: J. Lágu, E. Faškovej, M.Dvonča, D. Líšku, T. Fábryovej, M. Šiatinského, V. Bartošovej, M. Králika, I. Blahoviča. Všetkým veľmi pekne ďakujeme. Veríme, že toto dielko budeme aj naďalej zveľaďovať a  ešte dlho nám bude skrášľovať a spríjemňovať  školský areál.

• EKO - VÝCHOVA od najmenších

• Zaujímavé príbehy zostávajú v pamäti dlhšie a môžu motivovať k trvalejším postojom. Taký príbeh predstavila prvákom organizácia SEWA zaoberajúca sa elektroodpadom a  eko-vzdelávaním.  Je o Šmudlovi, ktorému zvieratká pomohli vypátrať, kto znečisťuje vodu v susednom lese. Prváci sa prostredníctvom príbehu oboznámili, z čoho je zložená obyčajná batéria, a prečo by sme ju do bežného koša hádzať nemali.

• Krajské kolo biologickej olympiády

• Gratulujeme žiakovi 8.B triedy Emanuelovi Drozdovi, ktorý v krajskom kole biologickej olympiády v kategorii E - zoológia získal 3. miesto a stal sa úspešným riešiteľom.

• Rozlúčka so ŠLABIKÁROM

•      Takto sa prváci lúčia so šlabikárom. Pomáhal im zvládnuť čítanie a písanie. Nie vždy to bolo ľahké a ešte budú musieť trénovať. Ale už si môžu sami prečítať hádanku, príbeh, čo bude v televízii... Tento písmenkový pozdrav posielajú rodičom, starým rodičom, budúcim prvákom, známym... a samozrejme pani učiteľkám.

Písmenká, leťte do sveta!

• Testovanie 9 2021

• Testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl v školskom roku 2020/2021 (Testovanie 9 2021) sa uskutoční:

• v riadnom termíne 9. júna 2021 a v náhradnom termíne 24. júna 2021  z predmetov:

matematika a slovenský jazyk a literatúra

• KOZMO

• Po tretiakoch aj druháci absolvovali preventívny program CPPPaP Kozmo. Navštívili rôzne planéty, spoznávali ich obyvateľov a s nimi sa učili riešiť konflikty, ktoré trápia aj dnešné deti. Zistili, že ak je niekto iný, neznamená to automaticky zlý. Že  rozhovor, spolupráca a tolerancia je lepšia ako výsmech a päste. Že priateľstvo a ochota pomôcť je kľúčom k dobrému pocitu a dobrým vzťahom. Kozmovi vyrobili krásne raketoplány, aby mohol letieť k iným deťom.  Ďakujeme Mgr. Barborke Katrenčíkovej, že  s Kozmom navštívila aj  našu školu.

• Prváci nakupujú

• Hra na obchod - skvelá aktivita na získavanie skúseností s peniazmi. Prváci nakupovali vo "vlastnom" obchode, precvičili sa v počítaní, základoch finančnej gramotnosti i komunikácii na verejnosti. Hoci na prvý pohľad sa "iba" hrali.

• Cestujeme po Slovensku

• Štvrtáci predstavovali v projekte z vlastivedy zaujímavé časti Slovenska. Možno sa im v lete pošťastí niektorý z nich navštíviť.

• Úhrada poplatku za stravu

• Prosíme rodičov žiakov 1. stupňa, ktorí sa stravujú v školskej jedálni, aby poplatok za režijné náklady (ak ho ešte nezaplatili) vo výške 10 eur uhradili na číslo účtu SK55 5600 0000 0090 1767 5005 do 15. 5. 2021. Ďakujeme

• PYTAGORIÁDA - okresné kolo

• Všetko zlé je na niečo dobré – corona nám nedovolila prezenčne riešiť okresné kolo matematickej súťaže  PYTAGORIÁDA,  online súťaž však umožnila účasť väčšiemu počtu súťažiacich. Úspešnými riešiteľmi sa stali: Ivka Zajačková, Bianka Briatková, Jurko Kováčik zo 4.A, Mirko Blaho a Terezka Adámiková zo 4.B, Kristián Fodor,  Alex Petriska  a Jurko Šmýkal z 3.A, ktorý bol spomedzi našich  riešiteľov na 1. stupni najúspešnejší. Gratulujeme!