• Deň s vybranými slovami

• prežili tretiaci na tematickom vyučovaní. Každá splnená úloha im ponúkla indíciu, z ktorej vyvodili heslo na odhalenie tajomnej látky. Heslo "mačacie jazýčky" ich posunulo do zóny víťazov nad dnešnými úlohami.

• Škôlkari v škole

• 2.A navštívili škôlkari. Vyskúšali si sedieť v školských laviciach, správne držať písacie potreby, podpísať sa. Ukázali, že tiež už všeličo ovládajú a do školy sa budú určite tešiť.

• O hasičoch na prvouke

• V 2.ročníku sa žiaci učia dôležité telefónne čísla. Jedným z nich je číslo 150.Vytočili ho správne a privolali  Ing. Gubovú z hasičského zboru, aby ich poučila o bezpečnosti pri hasení požiaru.

• Školské kolo geografickej olympiády

• Dňa 19.1.2024 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády. Prebiehalo online formou a žiaci sa museli popasovať tak s teoretickou ako aj s praktickou časťou. Olympiádu riešilo 38 žiakov, zastúpené boli všetky ročníky, z nich bolo 31 žiakov úspešných. Žiaľ do okresného kola môžu postúpiť len prví dvaja.

Vyhodnotenie súťaže:

• Kategória G (5. ročník)

1.m - Dominika Tutková (5.B)

2.m – Patrik Fodor (5.B)

• Kategória F (6. a 7. ročník)

1.m – Nela Nechalová (7.A)

2.m – Patrik Kováč (6.B)

• Kategória G (8. a 9. ročník)

1.m – Ondrej Vindiš (8.C)

2.m – Marek Kukučka (9.B)

Postupujúcim blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v okresnom kole.

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 17. 1. 2024 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku. V mladšej kategórii 1A súťažil Jurko Kováčik zo 7. C a obsadil 14. miesto z 25, stal sa však úspešným riešiteľom. V staršej kategórii 1B súťažila žiačka Thália Kulcsár z 9. B a obsadila krásne 5. miesto z 28 a tiež s výsledkom úspešný riešiteľ. Máme veľkú radosť a obom gratulujeme!

• Oznam vedúcej ŠJ

• Vedúca školskej jedálne žiada zákonných zástupcov žiakov prihlásených na stravovanie, ktorí ešte  neuhradili réžiu ( 5 eur ) za mesiac január, aby tak urobili čo najskôr.  Réžiu je možné zaplatiť až do júna v jednej platbe v sume 30 eur.

Ďakujeme za pochopenie.