• Futbal dievčat

• Naše šikovné baby vyhrali futbalový turnaj o Putovný pohár riaditeľa školy v Nitrianskom Rudne. Za najužitočnejšiu hráčku bola ocenená Nela Kopálová. Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov.

• Olympijský deň na II. stupni

• Privítaním olympijskej vlajky a zapálením ohňa sme odštartovali naše súťaženie na stanovištiach. Aj takýmto spôsobom sme si pripomenuli nadchádzajúce Letné olympijské hry, ktoré sa budú konať od 26. júla do 11. augusta v Paríži. Naším športovcom budeme držať palce.

• Herbár

• Takto sa prváci tešili zo svojho prvého projektu z prvouky. Potešili aj pani učiteľku :).

• NOVÁCKA LATKA

• Po roku sa opäť uskutočnil už 17. ročník Nováckej latky. Zúčastnili sa ho žiaci z Nitrianskeho Rudna, Diviak nad Nitricou, Zemianskych Kostolian, Lehoty pod Vtáčnikom a samozrejme dve družstvá z Novák. Vo veľmi príjemnej atmosfére, ktorou nás viedla pani učiteľka Darinka Bučková, žiaci podávali výborné výkony. Víťazom chlapcov sa stal Andrej Duchoň z Nitrianského Rudna s výkonom 164 cm. Z dievčat prvé miesto obsadila Tamara Uhlárová  z Novák s výkonom 140 cm. Putovný pohár získalo družstvo z Nitrianského Rudna. Všetkým srdečne gratulujeme a tešíme sa na budúci rok.

• Jazykový kvet 2024 - celoslovenské kolo

• Srdečne blahoželáme Markovi Zaťovičovi, žiakovi 9.B triedy, finalistovi celoslovenského kola súťaže Jazykový kvet 2024 v prednese poézie a prózy v cudzom jazyku. 14. júna 2024 v Nitre zvíťazil a obsadil 1.miesto v prednese vo francúzskom jazyku. Jeho úspech nás veľmi teší. Markovi prajeme do budúcnosti ešte veľa takýchto úspechov.

• Štvrtácka rozlúčka s 1. stupňom

• Štvrtáci sa lúčili s 1. stupňom vtipným a dojímavým programom, ktorý si pripravili s pomocou p. asistentky Moniky.  Po skončení si užívali spoločnú opekačku a hry.

• Babičkine rozprávky s 1.A

• Prváci zažili rozprávkovú atmosféru na Bojnickom zámku. Tri vzrušujúce príbehy  sa postupne odohrávali v rôznych častiach interiéru, nazreli do veže aj do pivníc.  Po predstavení stihli ešte navštíviť hrad Harryho Pottera postavený zo 149 tisícok dielov lega a pohrať sa v legokútiku.

• V knižnici s 2.A

• Pred nadchádzajúcimi prázdninami sa druháci prišli rozlúčiť do knižnice. Pani knihovníčka im na tento deň vybrala zaujímavý príbeh a ponúkla niekoľko titulov na letné čítanie. Veď v septembri prídu opäť.

• Poďakovanie za sponzorský dar

• Touto cestou by sme sa chceli poďakovať podniku DUFI obuv a galantéria za poskytnutý sponzorský dar. V mene našich žiakov ďakujeme a prajeme veľa pracovných úspechov.

• Projekt Mother Flower

• Vybrané deti  z 1.stupňa ZŠ sa zapojili do ekologického projektu "Mother Flower". Projekt bol zameraný na výsadbu a následnú  starostlivosť o lúčne a záhradné kvety. Deti sa naučili, akým dôležitým zdrojom potravy sú kvety pre rôzne druhy živočíchov, najmä včely.

• MDD II. stupeň

• Medzinárodný deň detí sme tohto roku oslávili aktivitami v telocvični a v triedach. Deti si zasúťažili v hre poskoky s kruhmi, skokmi s lenivou loptou, streľbou na bránu so zaviazanými očami. Vyskúšali si aj streľbu zo vzduchovky, vyzvali kamarátov v piškvorkách a dáme. Na záver si deviataci zahrali vybíjanú pod vedením  triednych pani učiteliek - Janky Ťažiarovej a Lucky Gatialovej.