• Projektové vyučovanie

• Na záver témy Spoločenstvá živočíchov si druháci vybrali ľubovoľného živočícha a vypracovali projekty, ktoré prezentovali pred spolužiakmi. Veľmi ich to bavilo a s radosťou si priviedli aj živé modely, ktoré boli objektom ich projektu.

• Lernen macht Spaß und schmeckt gut!

• ... že učenie vie byť prepojené aj s radosťou a chuťou sme sa presvedčili na hodinách nemeckého jazyka, ktoré sme poňali trošku neformálnejšie. Snažili sme sa piecť podľa nemeckých receptov, čo nás nútilo pracovať s textom, novou slovnou zásobou či slovníkmi a frázami, ale zároveň sme mohli zažiť pekné spoločné hodiny a vytvorené maškrty ochutnať. Na fotkách si môžete pozrieť pár našich výtvorov. Prepáčte, ale viac nezostalo – wir haben alles gegessen!

• Noc s Andersenom

• Ďalšia generácia tretiakov zažila tajomnú noc v knižnici. Vypočuli si zaujímavé knižné ukážky, v súťažiach ukázali svoju šikovnosť aj literárne poznatky. Vyskúšali si tvrdé lôžko chudobných mládencov a diev, zažili rozhovory a smiechy pred spaním. V noci  sa im možno snívalo o hrdinoch z kníh v policiach...

• Najmilší koncert roka 2023 - Úsmev ako dar

• V sobotu 1. 4. sa naši žiaci zúčastnili veľkého podujatia s cieľom pomôcť deťom v náhradnej starostlivosti. Ako dobrovoľníci pomáhali pri organizácii už 32. ročníka Najmilšieho koncertu roka 2023, ktorý sa konal v Prievidzi. Chceme sa touto cestou poďakovať žiačkam - Barborke Oršulovej, Timejke Toronyiovej, Karolínke Gábrišovej, Kristínke Petriskovej, Karinke Svačekovej, Timejke Fábryovej, Kristínke Murkovej, Viktórii Ľachkej a Sarah Szeghyovej. Tešíme sa na ďalší ročník!