• Betlehémy našich žiakov na výstave v Nitrianskom Pravne

• Včera, 7. decembra 2023, sme odovzdali 5 krásnych - ručne a s láskou robených betlehémov našich žiakov na výstavu betlehémov spojenú so súťažou. V období Vianoc budú vystavené v budove Obecného úradu v Nitrianskom Pravne a srdečne Vás touto cestou na výstavu pozývame. Výsledky súťaže budú vyhlásené na vernisáži výstavy a Vianočnom koncerte ZUŠ dňa 20.12.2023 o 16.30 hod vo farskom kostole sv.Jána Krstiteľa v Nitrianskom Pravne. Našim žiakom držíme palce!

• Projekt - ADVENT

• V 2.A mali žiaci za domácu úlohu priniesť v prvý adventný deň z domácnosti jeden predmet, ktorý symbolizuje obdobie Adventu.

Na projektovom vyučovaní sa s predmetmi zoznámili, pomenovali ich, usporiadali podľa abecedy, hľadali v názvoch krátke aj dlhé samohlásky a ešte si vyskúšali, ako sa kamarátia s pravítkom.

• Historická osobnosť Slovenska

• Ďalší zaujímavý projekt štvrtákov z vlastivedy. Vybrali si a spracovali informácie o osobnostiach, ktoré v minulosti formovali aj náš dnešok.