• Okresné kolo Malý futbal žiaci

• V okresnom kole žiakov Malý futbal naši chlapci obsadili pekné 2. miesto. Svojím výkonom nás ohúril najmä brankár Adam Baránek. Pomohli mu aj Dávid Hrdý, Filip Mujkoš, Peter Málek, Patrik Tisaj, Juraj Fergel, Anton Tarnóczy, Bruno Hanus, Marek Poništiak a Andreas Hajnovič. Ďakujeme a blahoželáme.

• Okresné kolo Ľahká atletika

• Dňa 11.5. 2018 sa chlapci a dievčatá našej školy zúčastnili OK v ľahkej atletike. Všetci sa snažili dosiahnuť čo najlepšie výkony k reprezentácii školy, ale aj samých seba. Do KK postúpili Janko Uhliar za 1. miesto v skoku do diaľky a Šaňo Ravinger za 1. miesto vo vrhu guľou, ten taktiež získal 2. miesto v hode kriketovou loptičkou a 2. miesto tiež v hode kriketovou loptičkou získala Kika Chudá.Všetkým patrí veľká vďaka a obdiv za predvedené výkony v horúcom a slnečnom počasí.

• "Ťažká robota, ale budeme to tu mať krásne!"

• Jednou z priorít školy je environmentálna výchova našich žiakov. Pred dvoma rokmi sme sa zapojili do projektu Modrá škola, z ktorého sme vysadili 16 stromčekov. Žiaľ, 12 z nich neprežilo zimu. A tak sme oslovili Lesy SR - Semenoles Liptovský Hrádok, odkiaľ nám včera dodali nové, krásne sadenice drevín. Už včera niektorí žiaci pripravili jamy, dnes pod vedením p. učiteľa Drozda všetci sadia, polievajú, vozia hlinu. Citát v nadpise je od nášho šikovného žiaka Paťa pri nakladaní zeminy.  Do galérie "Ťažká robota, ale budeme to tu mať krásne!" boli pridané fotografie.

• Nové dopravné ihrisko

• P. učiteľ Ján Trlík​ dlhodobo vedie žiakov k bezpečnosti na cestách prípravou na rôzne súťaže. Cez Nadáciu Volkswagen Slovakia​ sa mu podarilo získať finančné prostriedky na zakúpenie prenosného dopravného ihriska, ktoré využijeme pri dopravnej výchove na 1. stupni, ako aj pri príprave na Krajské kolo súťaže Na bicykli bezpečne. Do galérie Nové dopravné ihrisko boli pridané fotografie.

• Poďakovanie

• Aj na tomto mieste chceme poďakovať p. Ivanovi Hnáthovi, rodičovi nášho žiaka, ktorý nám daroval mnohé potrebné predmety, pomôcky do školských dielní. Zas sa nám bude ľahšie pracovať a vytvárať niečo užitočné pre nás všetkých. Ďakujeme.

•

Zúčastnili sme sa okresného kola Biologickej olympiády - kategória D a naši siedmaci si v konkurencii 30 súťažiacich počínali výborne: Matúško Stanček skončil na 1.mieste a Kristínka Martišová na 5.mieste. Pripravovala a sprevádzala ich p. učiteľka Lihotská. Tešíme sa z ich úspechu a srdečne blahoželáme:)

• Atletika - skok do výšky

• Naši žiaci (Alex Kováč, Nikolas Košč, Aneta Ďubašáková, Lukrécia Lachká) sa v Piatok 4.5.2018 zúčastnili okresného kola v skoku do výšky, ktoré sa konalo na SOŠ Vansova v Prievidzi. Vo veľkej konkurencii sa Lukrécia a Nikolas umiestnili na tesnom štvrtom mieste. Anetka a Alex si vybojovali strieborné medaily za krásne druhé miesto. Gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.

• Jar v škole 1

• Tešíme sa najmä z altánku, ktorý dokončovali samotní žiaci pod vedením p. uč. Trlíka. Niektorí boli riadne unavení z tepla, ale už je to hotovo a jedna trieda sa tam dnes už aj učila matematiku. A ešte sme aj posadili naše záhony, vysadili sme rajčinky, ktoré dopestovali žiaci s p. uč. Drozdom. A ešte - celá škola inšpirovaná skvelými učiteľmi dnes upravovala šk. dvor, hrabali sme, strihali, zametali... a vďaka pomoci Mesta Nováky a Veposu sme celý dvor vykosili a upratali. A môžeme si užívať!  Do galérie Jar v škole 1 boli pridané fotografie.

• Výsledky T9

• Niektoré veci sa dajú ľahko odmerať, ako napr. vedomosti v matematike či slovenskom jazyku. Teší nás tento spoločný výsledok, aj jednotlivé výsledky žiakov

Matematika - Dominika Čerňanská 100%, Terka Hrušková 95%, Majka Sedláková 95% , Maroš Kalinay - 90%, Lucka Pastieriková - 90%,

Slovenský jazyk - Adam Bošiak 96%, Terezka Hrušková 96%,Boris Kupka 96%, Majka Sedláková 92%, Dianka Urbáneková 92%, Hanka Gašparovičová 92%, Saška Kucejová 92%.

Niektoré zručnosti, schopnosti našich žiakov sa odmerať tak ľahko nedajú, ale prejavujú sa v  každodennom konaní, športe či inom talente. Teší nás, že máme šikovných žiakov vo všetkých oblastiach.

• Vševedkovia v praveku

• Vševedkovia si odskočili do minulosti. V múzeu praveku  v Prepoštskej  jaskyni sa všeličo dozvedeli o živote pravekých ľudí, vyskúšali si ich nástroje, zatancovali šamanský tanec.  Nakoniec sa však radi vrátili späť do súčasnosti a vychutnávali si výhody a lákadlá našej doby.

• Prijímanie detí do našej školy

• Keďže sa množia otázky rodičov ohľadom prijímania žiakov z iných obcí do našej školy, informujeme, že je možné prihlásiť dieťa do našej školy do ktoréhokoľvek ročníka aj z okolitých obcí, a to prostredníctvom papierovej alebo elektronickej prihlášky, ktorú nájdete na našej stránke školy tu - https://zspribno.edupage.org/register/?

• ECO H2O TOUR

• "Nésplachní to!" aj takouto pesničkou nás Thomas Puskailer a Martin Madej učili, ako máme správne zaobchádzať s vodou. Ako ju šetriť, znížiť jej spotrebu pri každodenných činnostiach. Ukázali miesta, kde je vody málo alebo žiadna. Žiaci sa zapojili do súťažných kvízov, v ktorých získali poznatky o tejto cennej tekutine.