• Plavecký kurz

• V pondelok 15.10.2018 začíname so sériou plaveckých kurzov. Každý ročník 1.-4. absolvuje 5 denný výcvik.

2. ročník - 15.10 - 19.10.2018

3. ročník - 22.10. - 26.10.2018

4. ročník -  5.11. - 9.11.2018

1. ročník - 8.4. - 12.4.2019.

Plavecký kurz 2.- 4. ročníka sa uskutoční v plavárni v Lehote pod Vtáčnikom. Obe triedy každého ročníka sa schádzajú v budove škole na Ul. J.C.Hronského už o 7.10, potom spoločne odchádzajú autobusom o 7.30, ktorý bude pristavený pri futbal. štadióne. Triedy pod vedením plaveckého inštruktora sa v bazéne striedajú, trieda, ktorá momentálne nie je v bazéne, bude mať pridelenú miestnosť, kde sa bude učiť. Návrat každý deň očakávame okolo 10.45, deti budú pokračovať vo vyučovaní.

Poplatok za 1 deň - prenájom bazéna a inštruktor - je 1,90 na žiaka. Autobus hradí ZRPŠ.

1. ročník v apríli, ak už bude funkčný bazén v Novákoch, bude absolvovať výcvik v bazéne vodného póla Nováky.

• Október so starkými v našej škole

• Na 1. stupni pripravujeme:

1. A,1. B - Ako sa učili naši starí rodičia. Tematický deň

2.A - Učíme sa v prírode s rodičmi a starými rodičmi

2.B - Čítame si so starými rodičmi

3.A, 3.B - List starým rodičom

4.A, 4.B - INTERVIEW so starými rodičmi

• Úprava ihriska a výzva

• V areáli školy na Pribinovej ulici p. učiteľ Trlík so žiakmi opravili multifunkčné ihrisko - vysekali náletové dreviny, prerastené do sietí, upevnili bránku, ktorú niekto vytiahol z osadenia, opravili všetky siete, ktoré boli roztrhané. Vyzývame týmto všetkých návštevníkov, ktorí ihrisko využívajú v popoludňajších hodinách, aby sa správali na ihrisku kultivovane, chránili náš spoločný majetok, aby sme ho mohli dlho využívať v prospech nás všetkých. Nie je pracovnou náplňou p. učiteľa a ani témou vyučovania opravovať to, čo poobede spôsobia nedbanlivým správaním návštevníci športového areálu.

• Prosba o pomoc pri získaní učebne PC

• Milí rodičia, priatelia, žiaci, bývalí žiaci. Nie každý deň sa nám naskytne príležitosť vybaviť školu novými počítačmi. Nedovoľuje nám to finančná situácia, napriek tomu, že sa snažíme. A tak chceme využiť príležitosť získať novú učebňu v hodnote 7 000 eur prostredníctvom hlasovania v súťaži: Na nový level. Ak nám chcete pomôcť získať túto výhru, prosím, hlasujte tu - nanovylevel za školu: Základná škola, Pribinova ul. 123/9, Nováky. Po hlasovaní dostanete mail, ktorý treba potvrdiť. Možno práve naše deti sa už o pár mesiacov vďaka Vám budú vzdelávať s novými počítačmi.

• Hrdina remesla

• V piatok 5.10. sa zúčastnia naši deviataci 20. ročníka podujatia Stredoškolák - Hrdina remesla, prezentačnej výstavy stredných škôl, ktoré organizuje spoločnosť EXPO CENTER, a.s. Trenčín s podporou TSK a v spolupráci s Krajským centrom voľného času v Trenčíne a CPPPaP Trenčín. Podrobné informácie podajú žiakom a rodičom triedni učitelia.