• Informácie k Testovaniu 5

• Dňa 21.11. 2018 sa uskutoční v našej škole Testovanie 5 z predmetov matematika a slovenský jazyk žiakov 5. ročníka. Podrobnejšie informácie na priložených obrázkoch a na stránke NUCEM.

• Rodičovská akadémia - 1. téma

• Dňa 7.11.2018 sme otvorili Rodičovskú akadémiu prvou témou - so špec. pedagogičkou p. Svetlanou Síthovou zo Súkromného centra Mirabilis. Hľadali sme, ako pomôcť deťom učiť sa efektívne a s radosťou. Rodičom i učiteľom bolo spolu dobre, veselo, ale sme sa aj veľa dozvedeli a povypytovali. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

• Interview so starkými

• Do galérie Interview so starkými boli pridané fotografie.

Štvrtáci v rámci Mesiaca úcty k starším uskutočnili INTERVIEW so starými rodičmi. Kládli im rôzne otázky o ich detstve, práci, záujmoch a spoločne realizovali aj aktivitku - piekli, pracovali v záhrade, podnikli výlet alebo sa hrali a trávili spolu čas. Všetky informácie spracovali a vytvorili nástenku, ktorú vyzdobili aj vlastnými výtvormi o jabĺčku.Týmto mesiacom však náš záujem o starých rodičov nekončí - chceli by sme počuť zaujímavé historky z ich školského života. Tešíme sa  na ne :).

• Exkurzia siedmakov do Banskej Štiavnice

• Siedmaci zavítali do jedného z najkrajších miest Slovenska - Banskej Štiavnice. Vo Svätom Antone obdivovali v kaštieli Koháryovcov a Coburgovcov najmä poľovnícku expozíciu, najväčšiu svojho druhu na Slovensku a v štôlni Bartolomej spôsoby ťažby drahých kovov v minulosti. Úspech mala kresanica a "banský mesiac." V meste neobišli  vartovku - Nový zámok a Trojičný morový stĺp na námestí.

• Hovorme o jedle

• Aj tento rok sme sa zapojili do celoštátnej aktivity Hovorme o jedle. Pod vedením p. uč. Turňovej a Miklašovej, ktoré to všetko zorganizovali a napísali aj metodický list, sme si vybrali tému Mlieko a naozaj sme za celý týždeň v každom ročníku a v každom predmete "rozobrali" mliečko zo všetkých strán. Najviac sa nám páčili návštevy na družstve a na salaši, ale výborné boli aj rôzne ochutnávky výrobkov, ktoré sme si vyrobili priamo v škole. Veď čítajte:  Do galérie Hovorme o jedle boli pridané fotografie.