• Škola bontónu.

• 7.6. sme sa zúčastnili predstavenia umelecko-historickej spoločnosti Bojník. Už názov vzdelávacieho programu Škola bontónu nám prezradil, v akom duchu sa program bude niesť. V duchu kultúry, slušného správania, zásad správneho stolovania. Aktérmi podujatia boli aj naši žiaci, ktorí si vyskúšali ukážky slušného zdravenia sa, podanie rúk, správania sa v reštaurácii. Veríme, že získané zručnosti uplatnia žiaci aj v bežnom živote.

• Školský výlet - Nitra

• Tretiaci a štvrtáci na školskom výlete v Nitre - divadelné predstavenie Robin Hood, hradný vŕšok, katedrála a diecézne múzeum. Pekne bolo, dobre bolo, len v autobuse bolo niektorým deťom dlho.

• Unser E-Twinning Projekt ist beendet!

• Zabaviť sa, užívať si učenie, mať z neho radosť.

O to sme sa snažili v tohtoročnom projekte E-Twinning v nemeckom jazyku
            v spolupráci so žiakmi z Poľska, Turecka a Dánska.

Pomocou vytvárania rôznych učebných materiálov samotnými žiakmi a ich spoločným zdieľaním mali žiaci možnosť zdokonaliť si slovnú zásobu, zlepšiť prácu s online priestorom – napríklad vo vzdelávacích aplikáciách, tvorením avatarov, MEMEobrázkov, Kahoot-kvízov, krížoviek a iných materiálov.

Vytvorené materiály si mohli navzájom hodnotiť a porovnávať tak úroveň jazykových schopností, či pomocou fotodokumentácie poznávať krajinu a školu z medzinárodného priestoru.

A naši nemčinári veru nelenili, ich práce si môžete pozrieť aj na našej stránke
            zspribno.edupage.org, v sekcii knižnica, predmet nemecký jazyk web stránka, projekt Lernen und Spaß Hand in Hand.

práce žiakov

• MDD

• Aj prvostupniari si dnešný Deň detí užívali.  Kolotoč, zmrzlina, tanec a hry v parku na námestí aj  na školskom dvore. A aj keď krátky, predsa len oddych od školských povinností. Veľká vďaka všetkým, ktorí tento deň  deťom pripravili.

• 1. jún - Deň detí

• 1. jún - Deň všetkých detí, malých, či veľkých. Všetky sa rovnako tešia na tento magický deň plný hier, zábavy a prekvapení. Aj tento rok čakali na naše deti rôzne športové dobrodružstvá. Deti s nadšením súťažili a za svoju snahu boli odmenené sladkosťami od spoločnosti Nestlé, s.r.o. Ďakujeme za štedrý sponzorský dar a všetkým deťom ešte raz blahoželáme!